fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaCzęstochowscy artyści grają z WOŚP. Wylicytuj obraz Frączka, Lubaszki, Stępniak, Taranek lub...

Częstochowscy artyści grają z WOŚP. Wylicytuj obraz Frączka, Lubaszki, Stępniak, Taranek lub Kity!

Do grania z Orkiestrą Jerzego Owsiaka co roku włączają się częstochowscy artyści. Ich obrazy zbierają na aukcjach spore kwoty. Tym razem cel jest jubileuszowy, przygotowali więc specjalne dzieła.

Licytacje na rzecz 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywają się w sieci. Można do nich dołączyć m.in. za pośrednictwem portalu Allegro czy Facebooka. Tak można powalczyć choćby o obrazy, które na rzecz Fundacji Jerzego Owsiaka przekazali częstochowscy artyści. Każdy z nich gra z Orkiestrą od dawna!

Bartosz Frączek

Częstochowscy artyści grają z WOŚP. Wylicytuj obraz Frączka, Lubaszki, Stępniak, Taranek lub Kity! 1
Jerzy Owsiak i obraz Bartosza Frączka „Portret w złotym czepcu” (fot. WOŚP/Allegro)

Bartosz Frączek tym razem przekazał na rzecz WOŚP obraz „Portret w złotym czepcu” (60 na 60 cm, technika własna na płótnie). Licytacja dostępna jest TUTAJ, aktualnie licytacja osiągnęła już 9 tys. zł.

-Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to piękna akcja i szczytny cel. Słabszym i potrzebującym trzeba pomagać, przyłączam się więc do wielu charytatywnych działań. Jeśli chodzi o Orkiestrę, to z nią gram jedna od zawsze. Początkowo wspierałem ją nie jako artysta, ale tak zwyczajnie, uczestniczyłem w wydarzeniach na jej rzecz czy koncertach. Dziś robię to inaczej i co roku przekazuję prace na licytację i cieszę się, gdy za ich sprawą na konto WOŚP wpływają okrągłe sumy. Przyznam, że czuję się weteranem Orkiestry, zawsze jestem z nią – podkreśla malarz.

Tomasz Lubaszka

„Różowy świt III” (20 x 20 cm, technika własna) to tytuł pracy, którą dla Orkiestry ofiarował Tomasz Lubaszka. Aukcję można znaleźć TUTAJ. Obraz zebrał już ponad 600 zł.

-Uważam, że udział w WOŚP jest obowiązkiem i przywilejem każdego przyzwoitego Polaka. Gram w tej orkiestrze od początku na różnych instrumentach. Dziękuję, że mam taką możliwość – zaznacza artysta.

Małgorzata Stępniak

Częstochowscy artyści grają z WOŚP. Wylicytuj obraz Frączka, Lubaszki, Stępniak, Taranek lub Kity! 2
Jerzy Owsiak i obraz „Gra” Małgorzaty Stępniak (fot. WOŚP/Allegro)

Na Allegro czeka również obraz „Gra” Małgorzaty Stępniak. – Gram, bo po prostu uważam, że to, co robi Jurek i cała Orkiestra jest wspaniałe i jeśli mogę dorzucić swoją cegiełkę, robię to. Wspieram różne akcje charytatywne, ale ta jest wyjątkowa. Co roku przekazuję obrazy na rzecz orkiestrowej aukcji, ale skoro ta edycja jest 30., to przygotowałam coś specjalnego. Stąd „Gra” – wyjaśnia malarka.

Praca mierzy 100 na 100 cm (to olej na płótnie). „Grę” można upolować TUTAJ, aktualnie kwota aukcji sięgnęła ponad 6 tys. zł.

Paulina Taranek

Obrazy Stępniak, Frączka i Lubaszki można licytować na Allegro do 10 lutego. Do tego samego dnia licytować można tam również prace Pauliny Taranek. Za organizację aukcji odpowiada Muzeum Krakowa.

-Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierałam od zawsze, odkąd tylko pamiętam. Zwykle wyrażało się to w datkach wrzucanych do puszek wolontariuszy,czasami kilku.W takiej formie biorę udział po raz pierwszy. Gdy zwróciło się do mnie Muzeum Krakowa z propozycją przeznaczenia pracy do licytacji na aukcję z której dochód zostanie przeznaczony na WOŚP nie wahałam się ani chwili. Zgodnie z założeniem Muzeum miał to być rysunek. Padło więc na ilustrację „Magiczny Kraków” i tak znalazła się wśród rzeczy wystawionych przez Muzeum Krakowa do licytacji na Allegro – opowiada Taranek.

Ilustracja „Magiczny Kraków” (tusz, farby wodne na papierze) mierzy bez passe parttout : 29,7 x 42 cm (format A3), a z passe parttout: 50 x 40 cm. Można o nią powalczyć TUTAJ.

-O Orkiestrze można mówić długo i wymieniać zasługi. Angażuje masę osób i pokazuje, że potrafimy współdziałać, jednoczyć się i pomyśleć czasem o innych, dla których można zrobić coś dobrego. Orkiestra gra już 30 lat i ma swoją historię. W tym roku zbiera na wsparcie polskiej okulistyki. Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka,malarza i restauratora zabytków szczególnie,więc tym bardziej mi miło, że mogę wziąć udział w zbiórce przeznaczając swoje prace na aukcję. Oprócz mojej ilustracji można wylicytować też jedwabną apaszkę z wizerunkiem czterech moich obrazów olejnych o tematyce kobiecej. Apaszka „4You” to część większego projektu „Dotyk sztuki”, który pojawił niedawno, na początku grudnia. Miałam do zaproponowania trzy wersje apaszek z wizerunkami moich obrazów. Cała edycja została wyprzedana. Ostatnią sztukę przeznaczyłam właśnie na licytację dla Orkiestry – dodaje malarka.

Aukcję limitowanej edycji jedwabnej apaszki „4YOU” można znaleźć TUTAJ.

Izabela Kita

Częstochowscy artyści grają z WOŚP. Wylicytuj obraz Frączka, Lubaszki, Stępniak, Taranek lub Kity! 5
Obraz „Podwodny spacer” Izabeli Kity (archiwum autorki)

Po raz kolejny z możliwości Facebooka skorzystała zaś Izabela Kita. Na swojej stronie Izabela Kita atelier zorganizowała aukcję, licytującym oferując „Podwodny spacer” (akryl na płótnie, 30 na 30cm). Cena wywoławcza wynosiła 100 zł, dziś to licytacja osiągnęła już 1000 zł i można ją przebijać do 30 stycznia.

– Gram w Orkiestrze od samego początku. Jestem z pokolenia, które obserwowało jej powstanie. Byłam w podstawówce. Wyciągnęłam ze skarbonki 10 zł, włożyłam do koperty i wysłałam. Po jakimś czasie przyszedł ręcznie napisany list z podziękowaniem, podpisem Jerzego Owsiaka i całe mnóstwo naklejkowych serduszek. Daliśmy się porwać. To było spontaniczne i szczere. Kochaliśmy tę muzykę, Voo Voo, Hey, Edytę Bartosiewicz. Z bijącym sercem czekaliśmy na finałowe koncerty i do północy na wyniki zbiórki. Czy znów padnie rekord? Zawsze! Każdy chciał być częścią tego wielkiego Karnawału Dobroci. Dziś potrzebujemy tego jeszcze bardziej. Być razem i razem robić coś wspaniałego – zaznacza artystka.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: Artur Barciś maluje dla WOŚP. Obraz “Anioły i gość” zebrał już dla Fundacji ponad 20 tys. zł

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -