fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaArtur Barciś maluje dla WOŚP. Obraz "Anioły i gość" zebrał już dla...

Artur Barciś maluje dla WOŚP. Obraz „Anioły i gość” zebrał już dla Fundacji ponad 20 tys. zł

Wśród artystów grających z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy jest również aktor i reżyser teatralny Artur Barciś. Związany z naszym regionem artysta co roku maluje obrazy Aniołów, które trafiają na internetowe aukcje.

– Dlaczego gram z WOŚP? Bo to dobra i niezwykle potrzebna Orkiestra. Jeśli można zrobić coś dobrego, to trzeba to zrobić. Zagrać w Orkiestrze, w której gra (prawie) cały Naród, to wielka frajda! – przyznaje Artur Barciś.

Co roku z myślą o kolejnych orkiestrowych finałach ten jeden z najbardziej lubianych aktorów w Polsce maluje „Anioły”. Pierwszy obraz z tego cyklu, artysta przekazał w 2007 r., czyli przy okazji 15. Finału. Jerzy Owsiak podkreśla, że Barciś najpierw dzwoni, a potem osobiście przynosi do siedziby fundacji swoje prace.

Artur Barciś maluje dla WOŚP. Obraz "Anioły i gość" zebrał już dla Fundacji ponad 20 tys. zł 1
Jerzy Owsiak, Artur Barciś i „Anioły 2020/2021” (mat. WOŚP)

Rok temu obraz był niezwykle symboliczny. Na aukcję organizowaną za pośrednictwem Allegro trafiła bowiem praca „Anioły 2020/2021”. Autor zaznaczał, że dzieło poświęcone jest ofiarom pandemii COVID-19.

Tegoroczna praca utrzymana jest w podobnym klimacie. – Obraz jest kontynuacją stylu, w którym malowałem swoje prace w ubiegłym roku. Wynika on z otaczającej nas rzeczywistości. Jest wyrazem moich strachów, ale także nadziei i marzeń. Kto jest tytułowym gościem? To pozostawiam do Państwa interpretacji, podobnie jak bohater, którego grałem w cyklu 'Dekalog’ Krzysztofa Kieślowskiego – wyjaśnia na stronie aukcji aktor.

Artur Barciś maluje dla WOŚP. Obraz "Anioły i gość" zebrał już dla Fundacji ponad 20 tys. zł 2
Obraz autorstwa Artura Barcisia „Anioły i gość” (fot. Allegro WOŚP)

Praca nosi tytuł „Anioły i gość” (akryl na płótnie, 40 x 50 cm). Licytacja trwa już tylko do 31 stycznia. Walka o płótno trwa, na ten moment licytujący chcą zapłacić za nie ponad 20 tys. zł. Aukcję można znaleźć TUTAJ, zebrana kwota wesprze cel 30. Finału WOŚP, którym jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Więcej na www.wosp.org.pl.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: 30. Finał WOŚP. Grubson i nie tylko, czyli kto wystąpi na pl. Biegańskiego

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -