fbpx
Strona głównaPolecaneBogdan Racovitan - Raków Cię wita!!!

Bogdan Racovitan – Raków Cię wita!!!

Raków Częstochowa w przerwie zimowej obrał kierunek na rumuńską ekstraklasę, z której ściągnął już dwóch reprezentantów tego kraju: Deiana Sorescu i teraz Bogdana Racovitana.

To, o czym kibice plotkowali w ostatnich dniach w czwartek stało się faktem. Nowym piłkarzem Rakowa został Rumun Bogdan Racovitan, który podpisał umowę do końca czerwca 2025. Racovitan to 22-letni obrońca. Urodził się we francuskim Dijon. Ma 185 centymetrów wzrostu. Gra na pozycji środkowego obrońcy. W rumuńskiej ekstraklasie występuje w FC Botosani. Ma za sobą też 4 występy w reprezentacji Rumunii U21.

Racovitan to drugi Rumun, który w ostatnich dniach zasilił kadrę Rakowa. Pierwszym był napastnik Deian Sorescu. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że to dwa najwyższe transfery w historii Rakowa. Obydwa zawodnicy mogli kosztować około 1,5 miliona euro. Oczywiście Raków będzie musiał też dopłacić rumuńskim klubom prowizję z ewentualnych transferów tych zawodników. Takie zapisy w umowach są już standardem.

Transfer Bogdana Racovitana do Rakowa potwierdził w miniony wtorek właściciel FC, a Raków na swojej oficjalnej stronie w czwartek o godz. …19:21.

AK, foto: rakow.com

Bogdan Racovitan - Raków Cię wita!!! 1
Bogdan Racovitan - Raków Cię wita!!! 2
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -