fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaOPK „Gaude Mater”. Częstochowska wystawa na jubileusz WOŚP

OPK „Gaude Mater”. Częstochowska wystawa na jubileusz WOŚP

W piątek, 28 stycznia o godz. 17.30 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1) zaprasza na jubileuszową wystawę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w roli głównej.

Częstochowski Sztab WOŚP organizuje jubileuszową wystawę w gościnnych progach Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater”. Kuratorką przedsięwzięcia jest graficzka Marta Szkiel. Na wystawie będzie można zobaczyć zdjęcia oraz różnorakie przedmioty związane z działalnością sztabu.

– Jest to swego rodzaju telegraficzny skrót, przedstawienie migawek z życia Sztabu oraz z realizowanych w trakcie kolejnych finałów działań. W naszym mieście finały są organizowane od 1993 r., czyli niemal od początku działania Fundacji WOŚP, w związku z tym materiałów wspominkowych jest naprawdę sporo – zaznacza Szkiel. – Mamy w szeregach Sztabu osoby, które pracują na rzecz Orkiestry już kilkanaście lat i skrupulatnie kolekcjonują wszelkie pamiątki. Dzięki temu zwiedzający będą mogli zobaczyć krawat z ozdobionym haftem z 10. Finału, kolekcje identyfikatorów, z których najstarsze pochodzą z lat 90-tych, czy plastron, który był wykonany na potrzeby 19. Finału oraz wiele innych ciekawostek i drobiazgów – wylicza.

Wernisaż odbędzie się w piątek, 28 stycznia o godz. 17.30. Wstęp jest wolny, choć ograniczony wytycznymi reżimu sanitarnego. Wystawa prezentowana będzie do połowy lutego.

ZS

Czytaj także: Znak firmowy Sztabu WOŚP Częstochowa? To moneta, czyli mnóstwo dobra za „10 Finałków”

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -