fbpx
Strona głównaPomoc dla Ukrainy„Częstochowa gra dla Ukrainy”. Koncert w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła...

„Częstochowa gra dla Ukrainy”. Koncert w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II już 26 marca

W sobotę, 26 marca w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. Bilety-cegiełki kosztują 30 zł.

Na scenie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II (ul. Jagiellońska 67/71) wystąpią Amelia Cierpiał z zespołem, AmperA, Cacana Mania, Dzika Plaża, Krisu, Milsen, Remi Juśkiewicz, The Moon and The Sun, The Neverender, The Storks oraz RobGitarnik. Pod tym ostatnim pseudonimem kryje się Robert Madziarz, gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent muzyczny i muzyk sesyjny, który jest pomysłodawcą charytatywnego koncertu „Częstochowa gra dla Ukrainy”.

Miejsce wydarzenia nie jest przypadkowe. Częstochowski obiekt dysponuje bowiem jedną z najnowocześniejszych sali koncertowych w kraju. Muzeum słynie jednak nie tylko z doskonałego nagłośnienia i oświetlenia, ale i otwartości serc (tu tu odbyła się niedawno wielka aukcja dzieł sztuki „Wieczór sercem malowany”).

– Chętnie angażujemy się w wydarzenia tego typu. Doceniamy zapał pomysłodawców, idea współdziałania jest bowiem nam niezwykle bliska. Pomysł tego koncertu pochwyciłem od razu. Działamy, bo warto, działamy, bo tak trzeba – mówi Krzysztof Witkowski, właściciel i twórca Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. – Sztuka kryje w sobie misję i ta idea przyświeca nam każdego dnia. Szczególnego znaczenia nabrała jednak w obliczu ostatnich wydarzeń. Wszystkie nasze myśli i siły skierowane są wokół Ukrainy. Pomoc naszym przyjaciołom ze Wschodu jest obowiązkiem. To sytuacja, wobec której nie wolno być obojętnym – dodaje.

„Częstochowa gra dla Ukrainy”. Koncert w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II już 26 marca 1
„Wieczór sercem malowany” w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II (fot. Gabi Wiater)

Podczas sobotniego koncertu każdy z artystów zaprezentuje po trzy autorskie utwory. Wydarzeniu, które poprowadzi Anna Paleczek-Szumlas, dyrektorka Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, towarzyszyć będzie też licytacja. Pod młotek trafią m.in. płyty i gadżety.

Początek o godz.18. Bilety-cegiełki kosztują 30 zł (choć oczywiście można przekazać więcej). Ich sprzedaż prowadzona jest w siedzibie muzeum i Miejskiej Galerii Sztuki (Al. NMP 64). Ilość miejsc jest ograniczona (warto pospieszyć się z zakupem, bo przed samą imprezą może już ich nie być). Cały dochód z koncertu i licytacji zostanie przekazany na pomoc dla Ukrainy. Organizatorzy przekażą je na konto właściwej instytucji lub fundacji.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, a jednym z patronów medialnych jest „Gazeta Regionalna”. Koncert promuje plakat, którego autorką jest Olga Gołąbek.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -