fbpx
Strona głównaSportCzęstochowa. Ogłoszono wyniki konkursów na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej

Częstochowa. Ogłoszono wyniki konkursów na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej

Przyznano dotacje na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej. Częstochowa przeznaczyła na ten cel 5 mln złotych.

Znamy już wyniki otwartych konkursów na realizację zadać za zakresu kultury fizycznej w 2023 roku. Miasto przyznało na ten cel 4 mln złotych, które zostaną spożytkowane na szkolenia sportowe dzieci i młodzieży. W tym wypadku dotacje przyznano 59 podmiotom, z czego 18, to uczniowskie kluby sportowe. Realizacja części treningów odbędzie się w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie. Kto otrzymał największe wsparcie? Na podium plasują się kolejno: Klub Sportowy SKRA Częstochowa SA, KU AZS Politechniki Częstochowskiej oraz CKS Budowlani. Spore wsparcie otrzymały również KU AZS Politechniki Częstochowskiej, KS Częstochowianka i Stowarzyszenie KF Częstochowska Siatkówka.

Dodatkowy milion złotych przeznaczono na wysoki poziom współzawodnictwa. W tym wypadku dotacje otrzymało 14 miejskich podmiotów. Liderem konkursu, także i w tym wypadku zostaje częstochowski KS SKRA. Spore wsparcie otrzyma również Stowarzyszenie Sportowe Seniorzy-Juniorom „Siatkówka 2002”.

Kompletna lista podmiotów, którym udało się uzyskać pomoc finansową Miasta jest dostępna na: https://www.czestochowa.pl/przyznane-dotacje-sportowe

Dofinansowaniem objęto łącznie 73 przedsięwzięcia.

Troska o kulturę fizyczną, zasługuje na uznanie. Pozostaje pytanie- kiedy przyjdzie czas na wsparcie Kultury w naszym mieście?

- Advertisment -spot_img

Popularne