fbpx

Lubliniec. Można już składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublińca

Budżet Obywatelski to szansa na realizację projektów i przedsięwzięć, które są najbliższe mieszkańcom. To już ósma edycja BO w Lublińcu

Wnioski do Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublińca można składać od 24 kwietnia do 8 maja 2023 roku. Podstawowym narzędziem składania wniosków jest platforma elektroniczna. Należy się najpierw zarejestrować, potem zalogować i dalej postępować zgodnie z instrukcją.

Dla zwolenników tradycji lub osób, które nie mają dostępu do internetu, uruchomiono trzy punkty, w których można złożyć formularz zgłoszeniowy z propozycjami zadań w ramach BO. Są to: Centrum Obsługi Mieszkańców, ul. Paderewskiego 7a, 42-700 Lubliniec (dziennik podawczy), Lubiteka – Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Sportowa 3, 42-700 Lubliniec oraz Miejski Dom Kultury, ul. Plebiscytowa 9, 42-700 Lubliniec.

Dalsze kalendarium działań w ramach Budżetu Obywatelskiego wygląda następująco: od 12 do 25 maja potrwa ocena złożonych wniosków, od 1 do 7 czerwca- będą rozpatrywane odwołania, a kluczowy etap, czyli głosowanie odbędzie się między 12 a 30 czerwca br. Podobnie jak w przypadku składania wniosków, mieszkańcy będą mieli możliwość głosowania zarówno za pośrednictwem platformy elektronicznej, jak i bardziej…analogowo, czyli oddając głos w jednym z ww. punktów.

O tym jakie projekty zwyciężą i które przedsięwzięcia dostaną dofinansowanie, mieszkańcy Lublińca dowiedzą się na początku lipca 2023 roku.