fbpx
Strona głównaEkologiaZa nami akcja "Sprzątamy bulwary Warty"

Za nami akcja „Sprzątamy bulwary Warty”

Z okazji Światowego Dnia Ziemi 22 kwietnia odbyła się akcja „Sprzątamy bulwary Warty – zabierz ze sobą elektrograty”. Do wzięcia udziału zachęcało Centrum Usług Komunalnych.

Tak jak zapowiadaliśmy w sobotę, 22 kwietnia odbyła się akcja „Sprzątamy bulwary Warty – zabierz ze sobą elektrograty”. Na wspólne sprzątanie brzegów Warty zaprosili Grupa Elanex, Fundacja Rething i Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie.

Za nami akcja "Sprzątamy bulwary Warty" 1
Łukasz Kolewiński/UM Częstochowy

W wydarzeniu wziął udział również prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który powitał chętnych do pracy na parkingu hotelu Scout. Dodatkowymi elementami programu były: zbiórka odpadów elektrycznych i elektronicznych prowadzona przez STALA Group i gra terenowa „Inwestuj w naszą planetę” przygotowana przez Wydział Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej oraz koło naukowe ,,GeneInUse”. Zwieńczeniem wydarzenia był poczęstunek oraz rozdanie nagród.

– Był to spacer połączony z oczyszczaniem brzegów rzeki, czyli rekreacyjnej części miasta. Jako wspólne działanie zapada w pamięć, a tym samym przekłada się na edukację dzieci i młodzieży – komentowała Emilia Kulig z CUK.

red., mat. UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV