fbpx
Strona głównaEdukacjaBudowa nowej bursy w miejsce internatu „Słowackiego” musi poczekać na lepsze czasy

Budowa nowej bursy w miejsce internatu „Słowackiego” musi poczekać na lepsze czasy

Budowa nowej bursy w miejsce internatu „Słowackiego” musi poczekać na lepsze czasy. Miasto unieważniło przetarg na tę inwestycję, gdyż kwota najkorzystniejszej oferty przewyższała zakładany budżet. Ponieważ wydano już część funduszy zarezerwowanych na tę budowę, inwestycja została przełożona na bliżej nieokreślony termin.

O planach zburzenia mocno wysłużonego budynku dawnego internatu I LO im. Juliusza Słowackiego miasto informowało rok temu.

Pisaliśmy o tym tutaj:

W miejsce starego internatu miała powstać nowoczesna bursa miejska, której elewacja miała się wpisywać w charakter alei Tadeusza Kościuszki. Plany zakładany szybkie wyłonienie wykonawcy i realizację inwestycji do końca czerwca 2022 roku. Dzisiaj już wiadomo, że plany te trzeba odłożyć na półkę.

Nie udało się, nawet powtarzając przetarg, wyłonić firmy, która najpierw wyburzyłaby stary budynek, a potem w jego miejsce wybudowało nowy internat. Dodatkowo na ostatniej sesji Rada Miasta zmniejszyła z 9,6 do 6,7 mln zł budżet na ten cel. Pieniądze miasto przekazało m.in. na przebudowę stadionu Rakowa.


– Konieczne było zwiększenie  planu na przeprowadzenie robót dodatkowych w ramach zadania pn. „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie – przebudowa i rozbudowa obiektu sportowego przy ul. Bolesława Limanowskiego 83” o 900 tys. zł, natomiast 2 mln zł musiało zasilić pulę na uzupełnienie tegorocznych środków dla MPK (zakup usługi transportowej świadczonej przez MPK na rzecz mieszkańców) – tłumaczy ten zabieg rzecznik prasowy Urzędu Miasta Włodzimierz Tutaj.- Inwestycja związana z budową Bursy pozostaje w planie wydatków inwestycyjnych miasta w ramach Wieloletniego Planu Finansowego, więc ma szansę na realizację, jeżeli sytuacja finansowa miasta pozwoli na zabezpieczenie w budżecie miasta stosownej kwoty na to zadanie – dodaje rzecznik.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV