fbpx
Strona głównaPolecanePrzy częstochowskim LO im. Juliusza Słowackiego stanie nowa bursa

Przy częstochowskim LO im. Juliusza Słowackiego stanie nowa bursa

Przy częstochowskim LO im. Juliusza Słowackiego stanie nowa bursa.

Dotychczasowy, mocno wysłużony budynek internatu zostanie wyburzony, a na jego miejsce miasto wybuduje nowy obiekt. Władze Częstochowy właśnie ogłosiły przetarg, który wyłoni wykonawcę tej inwestycji.

Przy częstochowskim LO im. Juliusza Słowackiego stanie nowa bursa 1
Wizualizacja recepcji.


Ta inwestycja jest niezbędna między innymi z powodu zabezpieczenia przeciwpożarowego szkoły i jest efektem uzgodnień oraz deklaracji, które zapadały na etapie przygotowania remontu szkoły – informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta Częstochowy Włodzimierz Tutaj. – Remont zakończył się wcześniej, ale jego dopełnieniem będzie realizacja lepszego dostępu do dziedzińca i budynku liceum na przykład dla służb ratowniczych, a także jego lepsza ekspozycja w przestrzeni miejskiej.

Przy częstochowskim LO im. Juliusza Słowackiego stanie nowa bursa 2
 Rysunek elewacji frontowej,


Inwestycja miejska zakłada rozbiórkę istniejącego budynku w pierzei alei Kościuszki 8, a następnie budowę w tym miejscu nowego wraz z instalacjami wewnętrznymi i przyłączami. Projekt zakłada również wyposażenie internatu – pokoi, w których zamieszkają uczniowie, a także kuchni.

Przy częstochowskim LO im. Juliusza Słowackiego stanie nowa bursa 3
Pokój do nauki – wizualizacja.Zgodnie z planami nowa bursa będzie wpasowana architektonicznie w zabudowę alei Kościuszki. Ma mieć cztery kondygnacje i niemal 2,4 tys. metrów kwadratowych powierzchni. W sumie w całym budynku będą miejsca mieszkalne dla 93 osób, w 47 pokojach (prawie wszystkie mają być dwuosobowe). Budynek Bursy Miejskiej przy alei Kościuszki wyposażony zostanie w trzy klatki schodowe oraz windę wewnętrzną.
Jeżeli wszelkie formalności związane z wyłonieniem wykonawcy i samą budową przebiegać będą bez przeszkód, inwestycja powinna być gotowa na koniec czerwca 2022 roku.

(tekst i fot. IBS, wizualizacja UM Częstochowa)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska