fbpx

Sztafetowe Biegi Przełajowe. Wojewódzkie sukcesy częstochowskich lekkoatletów

W finale województwa śląskiego w sztafetowych biegach przełajowych nasze młode sportsmenki nie miały sobie równych. Świetny występ zaliczyli też chłopcy. Częstochowska ekipa wróciła z Rudy Śląskiej z 3 medalami.

Znakomitym występem może pochwalić się reprezentacja lekkoatletów Szkoły Podstawowej nr 7 w Częstochowie. Uczniowie wzięli udział w Finale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych, który odbył się w Rudzie Śląskiej. Po długiej i wyczerpującej walce nasze drużyny dwukrotnie przekroczyły linię mety na pierwszym i raz na drugim miejscu.

Sztafetowe Biegi Przełajowe. Wojewódzkie sukcesy częstochowskich lekkoatletów 1
Sztafetowe Biegi Przełajowe w Rudzie Śląskiej

Szczęśliwymi zwyciężczyniami okazały się dziewczęta starsze w składzie: Weronika Mermer, Maja Gradoń, Lena Gawron, Martyna Milczarek, Julia Jakóbczyk, Emilia Majewska oraz dziewczęta w ramach igrzysk dzieci: Paulina Deska, Jagoda Trybuła, Anastazja Osowska, Liliana Wysocka, Magdalena Grzyb, Amelia Młynarczyk.

Przypomnijmy, że dziewczęta młodsze, to obrończynie tytułu najlepszej drużyny w województwie śląskim oraz zeszłoroczne mistrzynie Polski.

Sztafetowe Biegi Przełajowe. Wojewódzkie sukcesy częstochowskich lekkoatletów 2
Sztafetowe Biegi Przełajowe w Rudzie Śląskiej

Na drugim stopniu podium w igrzyskach dzieci w kategorii chłopców, po znakomitym biegu stanęli: Mateusz Pędziwiatr, Miłosz Piasecki, Wiktor Wala, Mikołaj Cubała, Aleksander Drewnik, Jakub Osowski. Zwycięstwo dawało awans na ogólnopolski finał, który odbędzie się 28 października w Białymstoku.

Sztafetowe Biegi Przełajowe. Wojewódzkie sukcesy częstochowskich lekkoatletów 3

red., mat. SP nr 7

Czytaj także: Siatkarze Exact Systems Hemarpol przegrali w debiucie w Plus Lidze

Sztafetowe Biegi Przełajowe. Wojewódzkie sukcesy częstochowskich lekkoatletów 4
https://www.kotly-patrzyk.pl/
https://www.kotly-patrzyk.pl/oferta/pompy-ciepla/