Siatkarze Exact Systems Hemarpol przegrali w debiucie w Plus Lidze

Nie udał się siatkarzom Exact Systems Hemarpol Częstochowa debiut w Plus Lidze. Częstochowianie przegrali w HSC ze Ślepsskiem Suwałki 1:3.

Exact Systems Hemarpol to drugi męski klub z Częstochowy, który zagrał w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Pierwszym był AZS Częstochowa, który zdobywał mistrzostwa i Puchary Polski.

Debiut w Plus Lidze przypadł siatkarzom Exact Systems Hemarpol w poniedziałkowym meczu ze Ślepskiem Suwałki. Mimo niekorzystnego terminu w HSC przy ul. Żużlowej zjawiło się ok. 2500 kibiców.

Częstochowianie odważnie rozpoczęli pierwszego seta. Grali ze Ślepskiem jak równy z równym. Goście dopiero w końcówce rozstrzygnęli seta na swoją korzyść.

Po dwóch setach było już 2:0 dla Ślepska. W trzeciej partii gospodarze poderwali się do walki. Wygrali 25:20 i zmniejszyli straty w setach na 1:2.

Niestety, Exact Systems Hemarpol zamiast złapać wiatr w żagle i iść za ciosem, przegrał czwartego seta do 16 i mecz 1:3. Trzy punkty odjechały do Suwałk.

Kibice częstochowskiego klubu mają nadzieję, że to tylko trema spowodowała, że Exact Systems Hemarpol przegrał ze Ślepskiem. W następnym meczu w Częstochowie siatkarze trenera Leszka Hudziaka zagrają z Jastrzębskim Węglem.

MR-K, fot: AK

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Ślepsk Suwałki 1:3 (23:25, 19:25, 25:20, 16:25)

Exact Systems Hemarpol: Keturakis, Espeland, Hain, Dulski, Kogut, Rymarski, Takahashi (libero), Jaskuła (libero) – Kowalski, Borkowski, Bouguerra, Sobański.