fbpx

Ogród bez śmieci – jak profesjonalnie pozbyć się gruzu po pracach ogrodowych

Jesienne lub wiosenne porządki na terenie posesji przywracają jej estetyczny wygląd, ale jednocześnie generują wiele śmieci. O ile zwykle wiadomo, co zrobić z odpadami zielonymi (pędy, liście), o tyle nieraz brakuje pewności, jak utylizować gruz czy inne pozostałości po pracach ogrodowych. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, gdzie powinny trafić resztki płytek tarasowych, kamienie etc., zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Co zrobić z odpadami po pracy w ogrodzie?

Aranżacja ogrodu pochłania fundusze, czas oraz nerwy, ale odwdzięcza się atrakcyjnym wyglądem. Elementy małej architektury ogrodowej, ścieżki z kamienia czy kafle na tarasie prezentują się stylowo, jeśli przyłożymy się do pracy. Niemniej po jej zakończeniu zostaje dużo odpadów, które należy usunąć w odpowiedni sposób. Wiedzą o tym właściciele nowych działek, które trzeba przygotować przed nasadzeniami. Zanim będą zachwycać urodą, muszą z nich zniknąć pokłady gruzu, hałdy ziemi, kamienie etc.

Łatwiej zlikwidować odpady zielone, czyli młode łodygi, trawę czy zgniłe owoce. Tego rodzaju śmieci wystarczy wrzucić do specjalnych worków albo niedużych kontenerów udostępnionych przez firmy zajmujące się gospodarką komunalną. Aby skorzystać z takiej możliwości, trzeba pamiętać o terminach zbiórek, jak również o tym, że nie wolno wrzucać do pojemników konarów, wyciętych krzaków czy kamieni.

Odpady budowlane po pracach ogrodowych

Pozostałości po porządkach na terenie posesji powinny trafić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Można przetransportować je tam samodzielnie, jeśli dysponujemy dostosowanym do takich ładunków pojazdem. Dla ułatwienia można wypożyczyć specjalny kontener u firmy specjalizującej się w utylizacji śmieci. W wielu miejscach w kraju zamówisz profesjonalny wywóz odpadów budowlanych Częstochowa, Gdynia czy Zakopane – nowoczesne przedsiębiorstwo dotrze do celu, podstawi tam kontener, a później odbierze go w określonym w umowie terminie.

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się osoby bez odpowiedniego samochodu. Możesz samodzielnie usunąć odpady z ogrodu, a przy tym nie tracić czasu na podróż do punktu zbiórki. Trzecie rozwiązanie polega na zleceniu tego zadania firmie w całości. Jedyne, co musisz zrobić, to skontaktować się z wybranym przedsiębiorstwem, przekazać informacje o ładunku, a potem czekać na ekipę. Zespół przywiezie sprzęt i przystąpi do działania. Po zapełnieniu kontenera wywiezie go z Twojej posesji, dając Ci pewność, że pozostałości zostaną legalnie zutylizowane.

Gdzie znaleźć firmę zajmującą się wywozem gruzu?

Nie każdy ma czas wywozić odpady budowlane we własnym zakresie. Jeśli należysz do takich osób, weź pod uwagę zlecenie komuś usługi takiej jak wywóz gruzu z Warszawy, Gdańska, Katowic lub Białegostoku – łatwo wyszukasz odpowiednią firmę, niezależnie od miejsca zamieszkania. Zajrzyj na stronę gruzy.pl, a przekonasz się, jak szeroką gamę procedur oferuje klientom. W prosty sposób pozbędziesz się budowlanych resztek z ogrodu, oczyścisz teren posesji i zaczniesz cieszyć się jej pięknym wyglądem.