fbpx

Strażnicy miejscy pomogli zagubionej 86-letniej kobiecie

Częstochowscy strażnicy miejscy pomogli 86-letniej kobiecie, która przez przypadek wysiadła sama z pociągu w Częstochowie i zagubiła się.

Dyżurny częstochowskiej Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w rejonie ul. Zaciszańskiej znajduje się starsza kobieta, która nie wie gdzie jest. Strażnicy miejscy ustalili, że 86-letnia kobieta jechała pociągiem do rodziny i miała wysiąść na stacji w Korwinowie lecz przejechała stację. Kobieta podała strażnikom miejskim numer telefonu do córki, która została telefonicznie powiadomiona przez dyżurnego Straży Miejskiej o zaistniałej sytuacji. Kobieta została przewieziona do siedziby Straży Miejskiej przy ul. Krakowskiej, gdzie oczekiwała na przyjazd córki.

Straż Miejska w Częstochowie apeluje, aby osoby starsze miały przy sobie karteczkę z numerem do najbliższego członka rodziny. W przypadku zagubienia, pomoże to w szybkim powiadomieniu rodziny.

W opisanym zdarzeniu ważna jest też postawa świadka, który nie przeszedł obojętnie przy zaniepokojonej starszej kobiecie tylko poinformował Straż Miejską o sytuacji.

Źródło: www.sm.czestochowa.pl