fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaAnna Górna promuje "Krainę złotych kłamstw" w rodzinnej Częstochowie

Anna Górna promuje „Krainę złotych kłamstw” w rodzinnej Częstochowie

Po serii spotkań autorskich w różnych miejscach Polski Anna Górna porozmawia z czytelnikami z rodzinnego miasta. Spotkanie odbędzie się w piątek, 28 stycznia w OPK „Gaude Mater”.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 19, jednak w piątek Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1) warto odwiedzić już wcześniej. O godz. 17.30 rozpocznie się bowiem wernisaż wystawy przygotowanej z okazji jubileuszowego Finału WOŚP (zapowiadamy go TUTAJ).

Ale teraz skupmy się na literackim wydarzeniu. Będzie to ostatnie z serii spotkań z autorką w Polsce. Tym razem Anna Górna porozmawia z czytelnikami w swoim rodzinnym mieście.

Autorka urodziła się w Częstochowie. Z zawodu jest prawniczką. Ukończyła studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2014 r. mieszka i pracuje w Szwajcarii. Specjalizuje się w negocjacjach biznesowych w branży farmaceutycznej.

W 2018 r. ukończyła kurs pisania powieści Miasta Literatury UNESCO w Krakowie. „Kraina złotych kłamstw” to jej literacki debiut.

„Prywatnie jest miłośniczką muzyki rockowej, jogi i podróżowania szlakiem dobrego wina. Po dwóch lampkach mówi płynnie po włosku” – czytamy o częstochowiance.

Anna Górna promuje "Krainę złotych kłamstw" w rodzinnej Częstochowie 1
„Kraina złotych kłamstw”

To coś więcej niż kryminalna fabuła!

Wspomniana „Kraina złotych kłamstw” to książka, którą Górna z przytupem wkroczyła na scenę polskiej literatury kryminalnej. Wydawcą kryminału jest Czwarta Strona.

Historia zaczyna się w listopadzie 2004 r. W angielskim hrabstwie West Sussex dochodzi do zaginięcia dwudziestodwuletniej Julie Pearson, partnerki wschodzącej gwiazdy kina, Jacka Harforda. Przez piętnaście lat sprawa pozostaje niewyjaśniona. Po skandalu Jack wyprowadza się do Zurychu, gdzie prowadzi spokojne, dostatnie życie z dala od blasku fleszy. Przynajmniej do czasu, gdy w grudniu 2018 roku jego kolejna partnerka znika bez śladu. Chcąc udowodnić swoją niewinność, angażuje prywatnego detektywa, Piotra Sauera. To były policjant pracujący w charakterze szefa działu ochrony w firmie ubezpieczeniowej. Wyjechał z Polski po tym, jak zadarł z niewłaściwymi ludźmi i jego rodzina cudem uratowała się z płonącego domu. Wtedy też obiecał żonie, że na zawsze zerwie z dawnym życiem.

„Kraina złotych kłamstw” to jednak nie tylko kryminalna fabuła, ale również opowieść o zgubnej sile uprzedzeń wobec ludzi, których opinia publiczna skazała bez wyroku, przezwyciężaniu własnych lęków oraz nadziei na nowy start. A także o pozornym raju i przeszłości, która raz za razem wraca, próbując dopaść nas w najmniej oczekiwanym momencie.

„Przygotujcie się na olbrzymią dawkę emocji!”

Książka Górnej zebrała wiele pochlebnych opinii. Tak ocenił ją Wojciech Chmielarz: „Kraina złotych kłamstw to rewelacyjny kryminał. Ile tutaj jest dobra!
Górna z przytupem wkracza w ten nasz kryminalny półświatek”.

A tak zachwyca się nią Robert Małecki: „Niezwykły talent i porywający kryminalny debiut. Przygotujcie się na olbrzymią dawkę emocji!”.

Spotkanie poprowadzi Beata Cichoń. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. Szczegóły: gaudemater.pl.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -