fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomości29. Finał WOŚP. Pierwszy milion już trafił na konto fundacji Owsiaka

29. Finał WOŚP. Pierwszy milion już trafił na konto fundacji Owsiaka

Choć 29. Finał WOŚP przeniesiono z 10 na 31 stycznia 2021 r., to fundacja Jerzego Owsiaka może się pochwalić pierwszym sukcesem: udało się uzbierać już ponad milion złotych.

W związku z wprowadzonymi w Polsce obostrzeniami 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeniesiony z 10 na 31 stycznia 2021 r., o czym pisaliśmy już na naszym portalu. Nie zmienił się jednak cel imprezy organizowanej przez fundację Jerzego Owsiaka: to wsparcie dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy dzieci. Hasłem, które towarzyszy Finałowi WOŚP jest zaś „Finał z głową”.

W styczniową kwestę włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka na zakup sprzętu ratującego życie i zdrowie dzieci oraz młodzieży realizowana jest również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych.

Od 1 grudnia cel Finału, można wspierać bez konieczności wychodzenia z domu, rozmaitymi kanałami elektronicznymi, których ciągle przybywa. Aktualnie są to m.in. wpłaty poprzez stronę internetową WOŚP, na Facebooku, czy SMS. Efekty tych działań są już widoczne.

Pierwszy milion dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała bowiem już 15 grudnia (czyli 15. dnia zbiórki prowadzonej w kanałach elektronicznych). Oznacza to, że akcja jest chętniej wspierana niż przed rokiem, gd​y kwotę w wysokości miliona złotych osiągnięto „dopiero” 19 grudnia 2019 r.

Jak informuje fundacja WOŚP, jedną z najchętniej wybieranych form wsparcia celu 29. Finału jest w tym roku eSkarbonka, na której już zgromadzono ponad 265 tys. złotych. Wyjaśnijmy, że eSkarbonka to nic innego jak wirtualna puszka, którą założyć można poprzez specjalną stronę iwolontariusz.wosp.org.pl.

Taką wirtualną puszkę może mieć każdy. Mogą założyć ja również osoby, które nie będą uczestniczyć w styczniowym Finale WOŚP jako wolontariusze kwestujący z tradycyjną tekturową skarbonką. Swoją eSkarbonkę mogą mieć także firmy.

Dla porównania: w ramach 28. Finału WOŚP funkcjonowało w sumie 1591 eSkarbonek, do których trafiło łącznie blisko 613 tys. złotych. Z kolei w ramach 29. Finału działa już 7573 eSkarbonek (tj. blisko pięć razy więcej niż przed rokiem), do których wpłacono dotąd aż 265 tys. złotych.

Swoją eSkarbonke ma również sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Częstochowie. Można ją znaleźć na stronie eskarbonka.wosp.org.pl. W ten sposób częstochowskiemu sztabowi udało się już pozyskać ponad 2 tys. zł. Co więcej: taką wirtualną puszkę ma również sam Jerzy Owsiak, czyli prezes zarządu Fundacji WOŚP (znajdziemy ją TUTAJ).

Dzięki tym wszystkim działaniom do dziś (tj. 22 grudnia) na konto Fundacji WOŚP trafiło już 1 581 233 zł.

Warto dodać, że formą wsparcia celu Finału są także aukcje Allegro dla WOŚP, które oficjalnie wystartowały 10 grudnia. Obecnie wystawionych jest już 5601 ofert, w ramach których zadeklarowano 655 tys. złotych. 

Licytować można m.in. obraz autorstwa Artura Barcisia, o którym pisaliśmy już na naszym portalu. Licytację dzieła aktora można znaleźć na stronie allegro.pl/oferta/artur-barcis-obraz-anioly. Obraz powstał w 2020 r. i jest poświęcony ofiarom pandemii COVID-19. Wykonano go w technice akryl na płótnie, mierzy 50 na 40 cm.

Z kolei aukcją, która na ten moment osiągnęła najwyższą kwotę, jest Ferrari przekazane przez Radka Kotarskiego, za które zaoferowano zapłacić ponad 350 tys. złotych.

29. Finał WOŚP już 31 stycznia. Wśród zaplanowanych w ramach niego atrakcji znajdzie się także 15. bieg „Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie tym razem w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty. Na scenie wystąpią tacy artyści jak m.in. zespoły Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21 i według zapowiedzi organizacji potrwa nieprzerwanie 27 godzin.

Cel 29. zbiórki wspierać będzie można jeszcze przez cały luty, za pośrednictwem kanałów elektronicznych. Ostateczny wynik zbiórki przedstawiony zostanie w marcu.
Więcej informacji o 29. Finale WOŚP można znaleźć na stronie www.wosp.org.pl.

LISTĘ SZTABÓW DZIAŁAJĄCYCH W REGIONIE PUBLIKUJEMY TUTAJ

A. Kostyra

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -