fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecane29. Finał WOŚP ma nowy termin. Zobacz, kiedy się odbędzie

29. Finał WOŚP ma nowy termin. Zobacz, kiedy się odbędzie

W związku z ogłoszoną w czwartek narodową kwarantanną, zmianie uległ termin 29. Finału WOŚP. Fundacja Jerzego Owsiaka ogłosiła, że odbędzie się on nie 10 a 31 stycznia 2021 r.

Jak już pisaliśmy na naszym portalu, 17 grudnia rząd ogłosił narodową kwarantannę. Potrwa ona od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 r. W tym czasie zamknięte będą hotele (również dla osób podróżujących służbowo), nieczynne stoki narciarskie oraz galerie handlowe. Pozostałe, dotychczas obowiązujące restrykcje zostają podtrzymane.

W związku z taką decyzją, musiał ulec zmianie termin 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który planowano na 10 stycznia 2021 r.

-Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była gotowa, by 10 stycznia po raz 29. grać nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. 1362 Sztaby, mimo pandemii, bardzo, bardzo wiele osób chciało z nami grać. Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować Sztaby, i nadal jesteśmy gotowi, jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków – mówi w oficjalnym komunikacie Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP.

Wydarzenie przeniesione zostało na 31 stycznia. W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Kwesta realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Towarzyszyć jej będą wydarzenia organizowane przez lokalne sztaby (także ten częstochowski), a także 15. bieg „Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej.

W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.

Więcej informacji o 29. Finale WOŚP można znaleźć na stronie www.wosp.org.pl.

LISTĘ SZTABÓW DZIAŁAJĄCYCH W REGIONIE PUBLIKUJEMY TUTAJ

A. Kostyra

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -