fbpx
Strona głównaPolecane29. Finał WOŚP nadal 31 stycznia. Mimo przedłużenia obostrzeń, termin nie uległ...

29. Finał WOŚP nadal 31 stycznia. Mimo przedłużenia obostrzeń, termin nie uległ zmianie

Pomimo przedłużenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, Fundacja Jerzego Owsiaka utrzymuje dotychczasowy termin 29. Finału WOŚP, czyli 31 stycznia.

29. Finał WOŚP miał się planowo odbyć w minioną niedzielę, czyli 10 stycznia. Jednak w związku z obostrzeniami, które rząd wprowadził 17 grudnia 2020 r., Fundacja Jerzego Owsiaka zdecydowała się przesunąć termin wydarzenia na 31 stycznia (informowaliśmy o tym na naszym portalu).

W poniedziałek, 11 stycznia, ogłoszono przedłużenie obowiązywania obostrzeń do końca miesiąca. Dotyczą one zgromadzeń publicznych, działalności hoteli, gastronomii, stoków, sklepów i galerii handlowych (o szczegółach piszemy TUTAJ). Pod znakiem zapytania stanął więc – już po raz kolejny – termin finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mimo tej sytuacji, fundacja poinformowała, że utrzymuje dotychczasowy termin.

– Grać będą z nami wolontariusze z 1362 sztabów w Polsce i na całym świecie! Centrum tego orkiestrowego świata stworzymy w samym sercu Warszawy, skąd prowadzić będziemy transmisję telewizyjną, dzięki której poinformujemy o efektach zbiórki funduszy na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych dla oddziałów laryngologicznych i diagnostyki głowy. Nasze studio zorganizujemy tak jak zrobiła to Telewizja Polska organizując zabawę sylwestrową (i bez wynajętych statystów!) – a nawet z jeszcze lepszym zabezpieczeniem medycznym, bo mamy ogromne doświadczenie tworzenia od 20 lat szpitala polowego na naszym festiwalu Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock) i szkolenia od ponad 20 lat w udzielaniu pierwszej pomocy Pokojowy Patrol! – podaje w swoim wpisie na Facebooku Jerzy Owsiak.

29. Finał WOŚP dedykowany będzie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy.  Zbiórka planowana jest w podobny do wcześniejszych lat sposób, tzn. z wykorzystaniem puszek kwestarskich. Ze względu na pandemię wprowadzono jednak nowe rozwiązania i wsparcie dla lokalnych sztaby m.in. w postaci wyposażenia w środki ochrony osobistej.
Wolontariusze zobowiązani są do kwestowania w maseczkach (przygotowano je specjalnie dla nich), nie będą też przyklejać – jak było przyjęte – serduszek ofiarodawcom.

– Zgodnie z wprowadzonymi przepisami, prowadzić będziemy transmisję telewizyjną, zaczniemy w sobotę 30 stycznia o 21 i zakończymy w niedzielę przed północą. Działamy tak, aby nie organizować noclegów dla artystów. Tradycyjnie koncert zakończy występ warszawskich artystów z zespołu Voo Voo! – zaznacza Jerzy Owsiak.

Wiele działań przenosi się do internetu, dzięki internetowym wpłatom, każdy może wspierać cel finału, nie czekając na 31 stycznia. W efekcie obecnie na koncie Fundacji WOŚP jest już ponad 7 milionów złotych (bieżące informacje można śledzić na stronie www.wosp.org.pl).

Wspomóc działania WOŚP można także przyłączając się m.in. do licytacji charytatywnych prowadzonych na portalu Allegro. Na naszym portalu pisaliśmy już o słynnej niebieskiej kurtce, którą Marcin Najman przekazał na rzecz sztabu WOŚP w Częstochowie. Można o nią walczyć do 18 stycznia.

Marcin Najman podarował swoją słynną niebieską kurtkę na rzecz 29. Finału WOŚP

Redakcja

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska