fbpx
Strona głównaPolecaneMarcin Najman podarował swoją słynną niebieską kurtkę na rzecz 29. Finału WOŚP

Marcin Najman podarował swoją słynną niebieską kurtkę na rzecz 29. Finału WOŚP

Marcin Najman przekazał do sztabu WOŚP w Częstochowie swoją słynną już niebieską kurtkę. Ta trafiła na charytatywną licytację na Allegro. Można się o nią bić do 18 stycznia.

Przypomnijmy sytuację, o której było głośno w grudniu ubiegłego roku. Dotyczyła ona sporu między dziennikarzem Krzysztofem Stanowskim a częstochowskim bokserem i zawodnikiem MMA – Marcinem Najmanem. Po miesiącach rzucania wzajemnych obelg, pierwszy z wymienionych wyzwał publicznie drugiego do walki w Częstochowie.

Najman stawił się w terminie, przed godz. 12, przed stadionem Rakowa. Film z oczekiwania na dziennikarza, Najman zamieścił na swoim kanale YouTube “W ringu z Najmanem”. W ciągu dwóch tygodni zebrał on blisko 700 tys. wyświetleń. Częstochowianin czekał przez siedzibą piłkarskiego klubu ubrany w charakterystyczną niebieską kurtkę i ze sportową torbą na ramieniu. Jego wizerunek internauci wykorzystali wkrótce w szeregu memów, które do dziś cieszą się popularnością w sieci. Stanowski na miejsce walki się nie stawił, szybko przyznał, że w ogóle nie miał takich planów. Wydarzenie było szeroko komentowane w mediach, złośliwi mianowali ją “walką roku, do której nie doszło”.

Popularność niedoszłego starcia została wykorzystana w szczytnym celu. Marcin Najman postanowił bowiem przekazać bohaterkę memów, czyli swoja kurtkę częstochowskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W piątek 8 stycznia poinformował o tym wydarzeniu na swojej stronie na Facebooku sam sztab.

-Kochani! Odwiedził nas ostatnio gość specjalny Marcin Najman. Przekazał na licytację swoją słynną niebieską kurtkę. Już teraz możecie ją licytować na Allegro – obwieścił sztab WOŚP w Częstochowie.

Post dopełnił film z wizyty zawodnika oraz link do charytatywnej aukcji. Licytację można znaleźć pod hasłem “Słynna Niebieska kurtka Marcina Najmana”. Aukcja potrwa do 18 stycznia, aktualnie o kurtkę bije się już ponad 20 osób, a jej cena wzrosła do 8550 zł. Tu zaznaczmy, że pierwsza oferta kupna, złożona 8 stycznia po godz. 19 wynosiła… 100 zł. W ciągu niespełna godziny użytkownicy byli gotowi zapłacić za nią 1000 zł. Zacięta walka trwa!

Film z przekazania kurtki Najman zamieścił również na swoim kanale YouTube. Można go zobaczyć TUTAJ

Zebrana dzięki aukcji kwota, wesprze cel 29. Finału WOŚP, którym jest wsparcie dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy dzieci. Finał ten odbędzie się 31 stycznia. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa Fundacja Jerzego Owsiaka musiała zmienić termin imprezy, pierwotnie planowanej na 10 stycznia. O tegorocznym finale WOŚP pisaliśmy już wielokrotnie, można o nim przeczytać m.in. TUTAJ.

A. Kostyra

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here