fbpx
Strona głównaWiadomości29. Finał WOŚP. Ruszyła rejestracja online wolontariuszy

29. Finał WOŚP. Ruszyła rejestracja online wolontariuszy

10 stycznia 2021 r. odbędzie się 29. Finał WOŚP. Niedawno ruszyła zaś rejestracja online osób, które chcą zostać wolontariuszami. To dzięki ich zaangażowaniu Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znów będzie mogła kupić najwyższej klasy sprzęt dla polskich szpitali.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy założona została w 1993 r. i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. Do tej pory Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,2 mld PLN.

Najbliższy finał, będzie już 29. z kolei. Zaplanowano go na 10 stycznia 2021 r. “Finał z głową”- tak brzmi hasło przewodnie tej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

-Po 13 latach od ostatniego “Finału z głową” postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi, zakończył się on wynikiem 14 milionów USD, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Po 13 latach urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych. – Lidia Owsiak, Dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚ (wypowiedź zamieszczono na stronie www.wosp.org.pl.

Jak zostać wolontariuszem WOŚP?

-Zostań wolontariuszem 29. Finału WOŚ i zagraj z nami podczas #wosp2021. Zarejestruj się przez internet, dołącz do wybranego Sztabu i kwestuj z tekturową puchą lub kwestuj online zakładając swoją eSkarbonkę – zachęca na swojej stronie Fundacja.

Za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl chętni mogą złożyć swoje wnioski o bycie wolontariuszem 29. Finału WOŚP w przystępny sposób, wypełniając formularz zgłoszeniowy online. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Elektroniczne zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem – o decyzji Sztabu zainteresowani dowiedzą się mailowo lub w zakładce “Wiadomości” na swoim koncie iWolontariusza. Każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, więc zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

Oto instrukcja dla kandydatów przygotowana przez Fundację WOŚP:

  1. Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, poproś opiekuna (rodzica) o założenie konta opiekuna wolontariusza. Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, możesz przystąpić do samodzielnego wypełnienia zgłoszenia.

2. Podaj dane osoby pełnoletniej

Na samym początku uzupełnij dane w celu założenia konta w bazie wolontariusza/opiekuna prawnego (imię, nazwisko, pesel, hasło, e-mail).Pamiętaj! Dane na tym etapie muszą być podane osoby pełnoletniej! Jeśli jesteś opiekunem prawnym, konto rejestrujesz na swoje dane, nie wolontariusza. Dane niepełnoletniego wolontariusza opiekun będzie dodawał w dalszych krokach.

3. Potwierdź rejestrację – kliknij w link aktywacyjny

Pierwszy etap za Tobą! Żeby utworzyć konto w bazie, musisz jeszcze tylko kliknąć w link aktywacyjny, przesłany na adres e-mail, który podałeś w formularzu rejestracyjnym. Po kliknięciu przeniesiesz się ponownie na stronę iwolontariusz.org.pl. Na górze zobaczysz zielony pasek, który poinformuje Cię o poprawnej aktywacji. Teraz możesz już się zalogować.

4. Dodaj wolontariusza

“WOLONTARIUSZ 18+”
taki napis zobaczysz w swoim koncie jako 1 z 3 opcji do wyboru. Widzisz? Świetnie! Czas przystąpić do rejestracji osoby, która chce dołączyć do Sztabu w swojej okolicy i kwestować podczas 29. Finału.

5. Formularz osoby kwestującej

Czas na drugi formularz – osoby kwestującej. Uwaga opiekunowie! To właśnie tutaj podajecie dane niepełnoletniego wolontariusza.

Przygotuj swoje zdjęcie – pamiętaj, że jego rozmiar musi być w formacie jpg i mieć minimum 600 x 800 pikseli. Jeśli zdjęcie nie będzie spełniać powyższych kryteriów, nie będziesz mógł wysłać zgłoszenia. Aby zdjęcie zostało zaakceptowane najlepiej wrzucić zdjęcie dowodowe/legitymacyjne. Ważne, by na zdjęciu była dobrze widoczna twarz wolontariusza.

W formularzu będziesz poproszony o podanie danych osoby zgłaszającej się na wolontariusza – imię, nazwisko, datę urodzenia, pesel, nr telefonu, adres zamieszkania (ulica, nr domu i nr lokalu, miasto, kod pocztowy, kraj) szkołę lub miejsce pracy

6. Wybierz Sztab

W formularzu w kroku “Wybór Sztabu” zobaczysz okienko do wpisania Sztabu. Aby wybrać Sztab w swoim mieście, skorzystaj z wyszukiwarki – by wyszukać Sztab w Twojej okolicy, możesz wpisać nazwę miejscowości lub numer Sztabu (ID), jeśli go znasz. W tym miejscu możesz też wykorzystać TOKEN.Wypełnione? Na koniec, zapoznaj się z klauzulą RODO i kliknij “Wyślij”. Twoje zgłoszenie właśnie trafiło do Sztabu.

7. Potwierdzenie ze Sztabu

Gdy Twój wniosek zostanie rozpatrzony przez Sztab, taką informację od Sztabu zobaczysz w swoim koncie iWolontariusza w zakładce „Wiadomości”. Powiadomienie zostanie również wysłane do Ciebie na adres mailowy, który podałeś przy wypełnianiu formularza. Od tej chwili wszystkie powiadomienia od Sztabu będziesz widzieć w zakładce „Wiadomości”. Sztab tu Będzie informował Cię o spotkaniach, konieczności podpisania dokumentów, jeśli będzie taka potrzeba, o dodatkowych atrakcjach itd. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

“Bazę wiedzy wolontariusza” można znaleźć na stronie www.wosp.org.pl

A. Kostyra


- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here