fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowscy policjanci wykryli nielegalną fabrykę papierosów. Działała ona w Wielkopolsce

Częstochowscy policjanci wykryli nielegalną fabrykę papierosów. Działała ona w Wielkopolsce

Częstochowscy policjanci wykryli nielegalną fabrykę papierosów. Działała ona w Wielkopolsce.


Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali przestępców, którzy narazili budżet państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego o ponad 1 milion złotych oraz podatku VAT o wartości prawie 300 tysięcy złotych.

Częstochowscy policjanci wykryli nielegalną fabrykę papierosów. Działała ona w Wielkopolsce 1


Jak podaje Komenda Miejska Policji w Częstochowie, na miejscu policjanci zabezpieczyli ponad tonę tytoniu oraz blisko 14 tys. gotowych papierosów.
Na miejscu znaleziono także prawie 2 kg amfetaminy i broń palną. Nielegalna fabryka działała na terenie prywatnej posesji. Policjanci z Częstochowy wspólnie z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Poznaniu zatrzymali 4 mężczyzn w wieku 30 – 48 lat, którzy działając w organizowanej grupie przestępczej trudnili się przestępstwami karno-skarbowymi, narażając Skarb Państwa na straty.

Częstochowscy policjanci wykryli nielegalną fabrykę papierosów. Działała ona w Wielkopolsce 2


Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw karno-skarbowych, tj. produkcji i wprowadzania do obrotu wyrobów akcyzowych, a także posiadanie narkotyków. Decyzją Sądu Rejonowego w Poznaniu rozbita grupa przestępcza kolejne 3 miesiące spędzi teraz w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here