fbpx
Strona głównaWiadomościMorderstwo matki i córki z Częstochowy – 23 lutego sekcja zwłok

Morderstwo matki i córki z Częstochowy – 23 lutego sekcja zwłok

W środę 23 lutego zaplanowana jest sekcja zwłok, odnalezionych 21 lutego zwłok kobiet. Przeprowadzona zostanie także ekspertyza DNA, która potwierdzi ich tożsamość.

Po odnalezieniu ciał, rodzina nie zdecydowała się na ich zidentyfikowanie, mimo dwóch prób. Zdecydowano więc o tym, że tożsamość zwłok potwierdzą badania DNA . W środę zostanie także przeprowadzona sekcja zwłok, która chociaż częściowo rozjaśni, co przytrafiło się kobietom.

45-letnia Aleksandra W. oraz jej 15-letnia córka Oliwia zostały uznane za zaginione dnia 10 lutego. Kilka dni później został zatrzymany w tej sprawie 52-latek Krzysztof R., któremu policja postawiła zarzut podwójnego zabójstwa. Prokuratura potwierdza, że podejrzany i ofiary się znały. Decyzją częstochowskiego sądu, mężczyzna spędzi w areszcie 3 miesiące.

Oprócz morderstwa, mężczyźnie postawiono także inne zarzuty. Wśród nich jest m.in. dorobienie kluczy do mieszkania kobiet oraz bezprawne zainstalowanie w pokoju 15-latki kamerki.

Po odtworzeniu prawdopodobnej trasy forda focusa należącego do 45-latki, którym poruszał się morderca, a także po intensywnych poszukiwaniach, w których brało udział wielu funkcjonariuszy, udało odnaleźć się zwłoki kobiet i psa. Ciała ukryte były w lesie w pobliżu Romanowa, umiejscowionego na drodze krajowej nr. 91, w oddalonych od siebie o kilkanaście metrów grobach.

Częstochowscy funkcjonariusze nadal proszą o zgłaszanie się wszystkich osób, które 10 lutego pomiędzy godz. 20 a północą widziały pojazd marki Ford Focus koloru srebrnego o numerze rejestracyjnym SC1836F lub posiadają nagrania z monitoringu stacjonarnego albo z kamerek samochodowych, które zarejestrowały wskazany samochód (pisaliśmy o tym TUTAJ). Informacje można przekazać telefonicznie pod numer 997 i 112, albo wysyłając je na adres e-mailowy: [email protected]. Policja zapewnia anonimowość.

LNŚ

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -