fbpx
Strona głównaKultura i rozrywka13. Aukcja Dzieł Sztuki w częstochowskiej Konduktorowni. Pod młotek trafią m.in. prace...

13. Aukcja Dzieł Sztuki w częstochowskiej Konduktorowni. Pod młotek trafią m.in. prace Stępniak i Lubaszki

W niedzielę, 28 listopada w Konduktorowni odbędzie się 13. już Aukcja Dzieł Sztuki. Poprowadzi ją tradycyjnie Janusz “Yanina” Iwański.

W tym miesiącu Regionalne Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie. zaprosiło na dwa wernisaże: 5 listopada uroczyście otwarto “Chwilę i trwanie”, a 19 listopada swoją prezentację “Twórczość w czasach zarazy. Kontynuacja 2020-2021” zainaugurował Viktor Jerzy Jędrzejak. Oba wydarzenia odbyły się oczywiście w Konduktorowni przy ul. Piłsudskiego 34/36.

Miesiąc zwieńczy zaś tradycyjna już Aukcja Dzieł Sztuki. Tegoroczna edycja będzie trzynastą z kolei, a organizatorzy liczą, że numer ten przyniesie im szczęście i aukcyjne rekordy.

– Jak co roku licytowane będą prace podarowane przez zaprzyjaźnionych z nami artystów. Dochód z aukcji w całości zostanie przeznaczony na działalność statutową naszego stowarzyszenia, a więc przede wszystkim organizację wystaw i innych wydarzeń kulturalnych – zaznacza Małgorzata Stępniak, wiceprezes zarządu Zachęty.

Aukcję poprowadzi Janusz “Yanina” Iwański

Aukcja odbędzie się w niedzielę, 28 listopada o godz. 17. Poprowadzi ją ceniony muzyk Janusz „Yanina” Iwański, który przez lata stał się wizytówką tej imprezy.

Czyja twórczość trafi pod młotek? Lista jest naprawdę imponująca! Kolekcjonerzy (ale nie tylko oni) będą mogli powalczyć o prace takich artystów jak Łukasz Huculak, Tomasz Sętowski, Dariusz Pala, Katarzyna Banaś, Tomasz Lubaszka, Justyna Warwas, Leszek, Żegalski, Małgorzata Lazarek, Ilona Herc, Magdalena Stępniak, Bartosz Frączek, Bogna Gniazdowska, Theseus, Redi Bo, Barbara Czapor-Zaręba, Wiktor Zaręba, Dżulia Pank, Marian Panek, Jacek Pałucha, Adam Patrzyk, Anna Zyla czy właśnie Viktor Jerzy Jędrzejak.

Szczegółów dotyczących działalności Konduktorowni należy szukać na stronie www.konduktorownia.eu.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -