fbpx
Strona głównaPolecaneMiasto wybrało choinkę, która stanie na „Bieganie”. To kilkunastometrowy świerk pochodzący z...

Miasto wybrało choinkę, która stanie na „Bieganie”. To kilkunastometrowy świerk pochodzący z prywatnej posesji

Kilkunastometrowy świerk pochodzący z prywatnej posesji w częstochowskiej dzielnicy Lisiniec. Choinka na początku grudnia zostanie przetransportowana przed ratusz i udekorowana.

– Drzewo, które będzie pełniło rolę jednego z elementów bożonarodzeniowego wystroju centralnego placu miasta, zostało zgłoszone przez jednego z mieszkańców po naszym ostatnim apelu – przekazał rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie Maciej Hasik. – Po uzyskaniu stosownych zgód i zezwoleń, które poprzedzą planowane wcześniej przez właścicieli posesji usunięcie drzewa, na początku grudnia zostanie przetransportowane na plac Biegańskiego i ubrane wraz z towarzyszącymi iluminacjami w centrum Częstochowy – dodaje rzecznik.

Odzew na apel MZD był duży. Sporo osób zgłosiło chęć przekazania rosnącej na posesji choinki do udekorowania głównego placu miasta. Taki sposób pozyskiwanie choinek ustawianych w miejskiej przestrzeni stosowany jest w Częstochowie od kilku lat. Częstochowianie legalnie pozbywają się zawadzających im drzew dając im szansę „na drugie życie” jako bożonarodzeniowe choinki.

Jak przekazał Miejski Zarząd Dróg, jeszcze w wakacje zostało zgłoszone drzewo, które stanie także tej zimy na pl. Orląt Lwowskich na Rakowie.

– Będzie to nieco mniejsza przedstawicielka tego samego, szlachetnego gatunku choinek – poinformował Maciej Hasik. – Ona również pochodzi z częstochowskiej dzielnicy Lisiniec.

(fot. MZD)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -