fbpx
Strona głównaKultura i rozrywka"Twórczość w czasach zarazy" w częstochowskiej Konduktorowni

“Twórczość w czasach zarazy” w częstochowskiej Konduktorowni

„Twórczość w czasach zarazy. Kontynuacja 2020-2021” to najnowsza z wystaw przygotowanych przez Regionalne Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Wernisaż już 19 listopada.

W sali głównej budynku Konduktorowni (ul. Piłsudskiego 34/36), czyli siedziby Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych króluje wystawa “Chwila i trwanie”, z kolei piętro – tzw. Kantor Sztuki zdominowała twórczość Viktora Jerzego Jędrzejaka.

Wernisaż wystawy „Twórczość w czasach zarazy. Kontynuacja 2020-2021” zaplanowano na piątek, 19 listopada na godz. 19. Wystawę będzie można oglądać do 7 grudnia.

Autor urodził się w Kaliszu (gdzie nadal mieszka i pracuje), z Częstochową związały go jednak studia. W 1981 r. ukończył ówczesne WSP (dziś to uniwersytet). Viktor Jerzy Jędrzejak jest autorem 57 wystaw indywidualnych prezentowanych w kraju i za granicą (m.in. w Nowym Jorku, Berlinie, Tokio czy Helsinkach). Uczestniczył również w 154 wystawach zbiorowych organizowanych nie tylko w Polsce, ale i choćby Francji, Holandii, Grecji, USA, Japonii, Finlandii czy Belgii. Malarz jest laureatem 21 ogólnopolskich konkursów malarskich. To poszukiwacz starych przedmiotów i zapisanego w nich czasu, a także twórca takich cykli malarskich jak „Okna”, „Wyrzucone przedmioty” czy „Palimpsesty. Liczne wyprawy (wśród nich te do Meksyku, Tybetu, Kambodży, Gruzji, Tajlandii czy Nepalu) zaowocowały powstaniem malarskiego dziennika podróży.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -