fbpx
Strona głównaPomoc dla UkrainyZUS informuje: od 5 kwietnia można skorzystać z e-wizyty w języku...

ZUS informuje: od 5 kwietnia można skorzystać z e-wizyty w języku ukraińskim

Od 5 kwietnia obywatele i obywatelki Ukrainy mogą skorzystać z konsultacji online w ZUS w języku ukraińskim. W e-wizycie będzie uczestniczył ekspert z ZUS oraz tłumacz języka ukraińskiego.

Podczas e-wizyty obywatele Ukrainy będą mogli otrzymać pomoc w złożeniu wniosków o świadczenia dla rodzin lub założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych. Aby skorzystać z konsultacji, wystarczy mieć komputer z kamerą i mikrofonem lub smartfon z dostępem do internetu. Rozmowę z ekspertem trzeba zarezerwować przez tę stronę, w kolejnym kroku wybierając temat Świadczenia dla rodzin i wskazując dogodny dla siebie termin.

Przypominamy, że od 21 marca działa specjalna linia telefoniczna w języku ukraińskim i polskim w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy. Infolinia jest dostępna w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 18:00 pod numerem telefonu 22 444 02 55. Pytania dotyczące świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy można też przesyłać mailem na adres [email protected].

Pod tym linkiem natomiast obywatele dowiesz się, jak obywatele Ukrainy mogą uzyskać numer PESEL, natomiast pod tym znajdują się indormacje, jak starać się o świadczenie 500+, które również jest już dostępne w ich ojczystym języku.

LNŚ/UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -