fbpx
Strona głównaPolecane"Zombie" w wykonaniu częstochowskiej wokalistki Clödie zebrał 30 milionów wyświetleń na YouTubie

“Zombie” w wykonaniu częstochowskiej wokalistki Clödie zebrał 30 milionów wyświetleń na YouTubie

Cover “Zombie” w wykonaniu Clödie zadebiutował na kanale YouTube artystki w lipcu 2018 r. Od początku nagranie robiło furorę w sieci. Teraz przekroczyło 30 milionów wyświetleń na YouTubie.

Clödie to pseudonim Klaudii Trzepizur rockowej wokalistki z Częstochowy. Rozpoznawalność przyniósł jej udział w programie “The Voice of Poland” (reprezentowała drużynę Tomsona i Barona). W 2015 r. artystka wydała pierwszą płytę “Biały Album”. W 2017 r. promowała z kolei Częstochowę świąteczną piosenką “Święta, ach Święta” (teledysk nagrywano w rodzinnym mieście Trzepizur). Rok później jej utwór “Go” w Krajowych Eliminacji Eurowizji 2018 walczył zaś o kwalifikację do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Aktualnie jej facebookową stronę obserwuje ponad 60 tys. użytkowników, a kanał na YouTube ma ponad 180 tys. subskrybentów.

Cover przeboju Dolores O’Riordan i grupy The Cranberries zadebiutował w sieci 7 lipca 2018 r., było to niemal pół roku od śmierci wokalistki zespołu The Cranberries. Akustyczna wersja “Zombie”, za której mix odpowiadał Olaf Olszewski, szybko zrobiła furorę w sieci, zaczęły ją dostrzegać media w Polsce (o sukcesie coveru pisała m.in. Interia). Pod utworem przeczytać można ponad 12 tys. komentarzy słuchaczy z całego świata. “Jej wokal jest niesamowity”, “piękny głos, pięknej dziewczyny”.

Teraz, trzy lata od premiery “Zombie” przekroczyło 30 milionów wyświetleń na YouTubie. – To jest niesamowite! To wszystko dzięki Wam osiągnęliśmy taki wynik. 30 milionów wyświetleń WOW. Dziękujemy wszystkim na świecie za pokochanie naszej wersji zombie – dziękowała na Facebooku wokalistka.

W tym samym ogrodzie, w którym nagrywano teledysk do “Zombie”, odbył się również lipcowy koncert Clödie i jej zespołu. Transmisję z blisko godzinnego występu można obejrzeć nadal na stronie www.facebook.com/clodieofficial.

Dodajmy tutaj, że wśród coverów, którym częstochowska wokalistka nadała nowe życie można znaleźć m.in. “Arahję”, “Meluzynę”, “Dreamer” oraz “Whar About Us”. Wszystkie można obejrzeć na YouTubie.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: Zespół Pif Paf. Zobacz teledysk do utworu “Santa Cruz”. W jego nagraniu brali udział częstochowianie

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here