„Znicz” w Częstochowie

0
249

Jak co roku w związku z dniem Wszystkich Świętych przy częstochowskich nekropoliach zmieniona zostanie organizacja ruchu drogowego. Zmiany wprowadzone zostaną od jutra, od godziny 12 i obowiązywać będą do godziny 20 w czwartek, 1 listopada.


Policja apeluje o ostrożność oraz wracanie uwagi na oznakowanie objazdów, oraz przypomina, że polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych.
Ponieważ zmierzch zapada bardzo szybko, uważać powinni też piesi. Policjanci radzą noszenie odblasków.
Oto wykaz zmian, jakie przy najważniejszych cmentarza obowiązywać będą jutro od południa:
Cmentarz przy ul. Św. Rocha
Wyłączony z ruchu kołowego będzie odcinek ul. św. Jadwigi (z wyjątkiem pojazdów MPK i TAXI) od ul. św. Rocha do ul. ks. Kubiny. Od strony południowej do cmentarza można będzie dojechać ulicami św. Jadwigi oraz jednokierunkowo ul. Wyszyńskiego, Ewy, ks. Kubiny. Powrót (również jednokierunkowo) – ul. św. Jadwigi.
Ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie na ul. Sikorskiego – wjazd od ul. św. Krzysztofa, wyjazd na ul. Bialską.
Przełożenie ruchu tranzytowego – droga DK-46 ( wyłączona z ruchu ul. św. Jadwigi), z kierunku od Opola ruch będzie się odbywał ulicami: św. Barbary, św. Augustyna, Pułaskiego, ks. J. Popiełuszki , Jana Pawła II. W kierunku do Opola od Warszawy ruch będzie się odbywał ulicami Jana Pawła II, ks. J. Popiełuszki, św. Kazimierza i św. Barbary. Na kierunku z Kłobucka do Opola ruch będzie się odbywał ulicami : św. Rocha, Okulickiego, Szajnowicza – Iwanowa, ks. J. Popiełuszki, św. Kazimierza i św. Barbary.
Parkowanie czasowo będzie możliwe na ul. św. Krzysztofa, na ul. św. Jadwigi między ul. Kubiny i ul. Wyszyńskiego i na istniejących w tym rejonie parkingach.

„Znicz” w Częstochowie 1

Cmentarz „Kule” ulice: Rolnicza i Fieldorfa–„Nila”
Wyłączone z ruchu kołowego (z wyjątkiem pojazdów MPK i TAXI) będą następujące odcinki ulic:
– ul. Dekabrystów od ul. Rolniczej do ul. Cmentarnej ,
– ul. Wały Dwernickiego od ul. Cmentarnej do ul. Fieldorfa – Nila
– ul. Cmentarna od ul. Tartakowej do bramy cmentarza.
Ruch jednokierunkowy prowadzony będzie ul. Rolniczą począwszy od ul. Dekabrystów, dalej Promenadą Niemena, skąd będzie można wyjechać w lewo ul. Brzeźnicką do ul. |Dekabrystów lub w prawo ul. Wańkowicza do alei Wyzwolenia.
Parkować będzie można na istniejących parkingach oraz dodatkowo na ul. Fieldorfa – Nila na odcinku od Promenady do przystanku MPK przy wejściu na teren cmentarza.

„Znicz” w Częstochowie 2

Cmentarz „Błeszno” ulice: Palmowa i Bohaterów Katynia
Ul. Palmowa będzie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego.
Przewiduje się ruch jednokierunkowy na ul. Bohaterów Katynia od skrzyżowania z ul. Limbową do skrzyżowania z ul. Bienia. Ponadto ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie na ul. Osikowej (wjazd) oraz ul. Limbowej (wyjazd).
Parkować będzie można na istniejących parkingach oraz dodatkowo na ul. Bohaterów Katynia, gdzie czasowo nie będą dostępne pasy dla ruchu rowerowego.

„Znicz” w Częstochowie 3

Cmentarz Komunalny – ul. Radomska
Zmiany polegają na ograniczeniu parkowania na ul. Białostockiej po stronie wschodniej od wjazdu na drogę dojazdową do cmentarza do ul. Radomskiej. Parkowanie będzie możliwe na wyznaczonych parkingach oraz na jezdni po wschodniej stronie cmentarza.

„Znicz” w Częstochowie 4

Cmentarz „Stradom” – ul. Piastowska
Wprowadza się ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Piastowskiej od skrzyżowania z ul. Kawodrzańską (wjazd) do ul. Przestrzennej (wyjazd) z parkowaniem po stronie południowej ul. Piastowskiej.

„Znicz” w Częstochowie 5

Cmentarz „Łojki” – ul. Zbawiciela
Zmiany polegają na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ul. Zbawiciela w kierunku cmentarza i parkowania w wyznaczonych miejscach.
Na stronie internetowej Komendy Miejskie Policji w Częstochowie (http://www.czestochowa.slaska.policja.gov.pl/ka7/informacje/wiadomosci/272870,quotZnicz-2019quot-zmiany-organizacji-w-ruchu-drogowym.html) znaleźć można dokładne mapy opisujące zasady jazdy wokół cmentarzy.
(Źródło: KMP Częstochowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here