Walka na nożyczki i grzebień

0
454

W Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu odbył się Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Lublinieckiego. Po raz trzynasty do rywalizacji przystąpili młodzi adepci sztuki fryzjerskiej ze szkół w powiecie lublinieckim oraz regionu.

Rywalizacja odbywa się w Lublińcu od 2006 roku. Co roku konkursowe jury przygotowuje inny temat przewodni konkursu. W tym roku fryzjerzy walczyli o nagrody przygotowując fryzury inspirowane dwudziestoleciem międzywojennym.

Walka na nożyczki i grzebień 1

Uczniowie biorący udział w konkursie przypomnieli fryzjerskie trendy dwudziestolecia, uczesania, z których znana była na przykład Hanka Ordonówna, Helena Grossówna, a także inne gwiazdy światowego formatu.: Marlena Dietrich czy Jean Harlow.

Walka na nożyczki i grzebień 2

Temat tegorocznej edycji: „Lata 20… Lata 30…” okazał się niezwykle inspirujący dla uczestników rywalizacji. Jury miało okazję podziwiać prawdziwe dzieła sztuki. Fryzury oceniali: Anna Kołtuńska, Anna Niedurny oraz Magdalena Janusz.

XIII Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Lublinieckiego wygrał Patryk Bonk z Wieloprofilowego Zespołu Szkół z Tarnowskich Gór. Zdobywczynią 2. miejsca została Oliwia Picz, uczennica ZSZ w Lublińcu. Na trzecim miejscu konkurs ukończyła Natalia Dyngus z Zespołu Szkół nr 2 im. ks. J. Długosza z Kłobucka.

Walka na nożyczki i grzebień 3

Nagrody i upominki dla zwycięzców zostały ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Lublińcu, Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Lublińcu, Annę Kołtuńską, Paulinę i Macieja Śnioch „4HAIR”, Zuzannę Sumirską Wydawnictwo SUZI oraz Euro-fryz z Łodzi.

Walka na nożyczki i grzebień 4

(Źródło: powiat lubliniecki)

Oczekiwania na wyniki zaproszonym gościom umilał występ muzyczny uczennicy Natalii Ordon w repertuarze z lat 20-tych i 30-tych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here