fbpx
Polontex - wietrzenie magazynów 2022
.td-header-rec-wrap{ width: 100%; min-height: 130px; }
Strona głównaBiznesZmiany w Galerii Jurajskiej. Pojawią się tu m.in. Ikea, HalfPrice, New Balance

Zmiany w Galerii Jurajskiej. Pojawią się tu m.in. Ikea, HalfPrice, New Balance

Najpopularniejsze na rynku sprzedaży marki inwestują w Galerii Jurajskiej. Niebawem swoje lokale otworzą tu m.in. Ikea, HalfPrice i New Balance.

W Galerii Jurajskie szykuje się intensywny sezon otwarć. Tylko w ostatnich trzech miesiącach największe centrum handlowe w Częstochowie pozyskało aż sześciu nowych najemców, którzy w sumie wynajęli blisko 2,8 tys. m kw. powierzchni w obiekcie.  

– Marki, które do nas już dołączyły lub niebawem wzbogacą ofertę są zapowiedzią ekscytujących zmian – zaznacza Anna Borecka-Suda, zastępca dyrektora Galerii Jurajskiej. – Ich celem jest umocnienie kluczowych dla nas segmentów, w tym zwłaszcza mody i sportu, ale także stworzenie nowych, atrakcyjnych dla klienta destynacji zakupowych, unikalnych w tej części regionu. Marki, którzy podpisały umowy najmu lub już otworzyły swoje lokale, wybrały Galerię Jurajską na swój lokalny debiut – dodaje.   

Zmiany w Galerii Jurajskiej. Pojawią się tu m.in. Ikea, HalfPrice, New Balance 1
Bulwary Jurajskie (fot. Galeria Jurajska)

HalfPrice, Foot Locker, New Balance…

Największy metraż już niebawem zajmie HalfPrice. Należąca do Grupy CCC, dynamicznie rozwijająca się w Polsce marka off-price wynajęła lokal o powierzchni aż 2153 m kw. Powstanie tu największy sklep sieci znajdujący się w województwie śląskim i zarazem pierwszy w tej części regionu. W ofercie znajda się markowe rzeczy w okazyjnych cenach.  

Z kolei na wynajem lokalu zajmującego 315 m kw. zdecydowała się też amerykańska marka Foot Locker.  Jeden z największych globalnych brandów już otworzył w galerii swój multibrandowy sklep, którego ofertę wypełniają najpopularniejsze marki streetwearowe. Podobnie jak w przypadku HalfPrice to pierwszy lokal sieci w tej części woj. śląskiego i dopiero siódmy w skali Polski.  

W listopadzie oferta modowo-sportowa zyska jeszcze jednego najemcę. Niedawno Galeria Jurajska podpisała bowiem umowę z New Balance. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich marek na świecie, a zarazem największy producent obuwia i odzieży sportowej oraz lifestylowej zajmie powierzchnię 155 m kw. 

Zmiany w Galerii Jurajskiej. Pojawią się tu m.in. Ikea, HalfPrice, New Balance 2
Galeria Jurajska (fot. Galeria Jurajska)

Ikea w Galerii Jurajskiej. Szczegóły już niebawem

A teraz pora na informację, która odbiła się już w Częstochowie szerokim echem. Ofertę „home” z kolei niebawem zasili nowy koncept sieci Ikea. Umowa ze szwedzkim gigantem opiewa na 99 m kw. Dzięki punktowi klienci z Częstochowy i okolic zyskają m.in. dostęp do usług słynnej firmy.

-Punkt Ikea planuje się otworzyć na poziomie “0” Galerii Jurajskiej. Z tego co wiemy, będzie to nowy koncept sieci, jednak póki co nie znamy szczegółów. O tych zapewne niebawem poinformuje sama Ikea – wyjaśnia Tomasz Pietrzak z Biura Prasowego Galerii Jurajskiej.

Jakie jeszcze zmiany zaszły i zajdą w Jurajskiej? Na powierzchni 85 m kw. działa już VOLCANO. Polska marka odzieżowa, w ofercie, której można znaleźć rzeczy w stylu casual dla całej rodziny, zasiliła stale rozwijaną i umacnianą ofertę modową Galerii Jurajskiej.  Najemcą, który wkrótce dopełni segment zdrowia i urody będzie zaś SFD. W ofercie sklepu marki będzie można znaleźć m.in. suplementy diety i odżywki dla sportowców, żywność dietetyczną, a także witaminy i preparaty prozdrowotne wspierające kondycję.  Najemca ten wynajął lokal o powierzchni 58 m kw.

Również dotychczasowi najemcy Galerii Jurajskiej inwestują w zmiany. i Tak np. Wyjątkowy Prezent przeniósł się w ostatnim czasie z wyspy handlowej, wynajmując lokal o powierzchni 27 m kw.  

– Dzięki ostatnim umowom, a także otwarciom Galeria Jurajska jest niemal w 100% wynajęta. To wynik jakim może się obecnie poszczycić niewiele centrów handlowym zarówno na ogólnopolskim, jak i regionalnym rynku – mówi Jarosław Tutaj, Head of Retail Leasing w GTC SA.   – To również najlepsze potwierdzenie, że w dobie pandemii i wyzwań, z jakimi mierzy się rynek retail, centrum pozostaje niezwykle atrakcyjną biznesowo lokalizacją, w którą zarówno polskie, jak i zagraniczne marki chcą inwestować, lokując tu swoje sklepy, ale także nowe koncepty. Doceniają tym samym mocną lokalną i regionalną pozycję obiektu, niezachwianą przez pandemię, a także niezwykle atrakcyjny i chłonny rynek, na jakim działa Jurajska – zaznacza.   

Sześciu nowych najemców to jednak nie koniec nowości, zapowiadają przedstawiciele Galerii Jurajskiej. – Mamy obecnie otwartych kilka rozmów z dużymi markami, które lada dzień powinny zaowocować umowami. Przed nami także zmiany u obecnych najemców. Jesień i zima zapowiadają się więc bardzo gorąco – dodaje Anna Borecka-Suda.   

ZS

Rekrutacja Politechnika Śląska
WSPS
- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -
Rekrutacja Politechnika Śląska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here