fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaWspółczesna czeska poezja zabrzmi w częstochowskiej bibliotece. Gościem będzie Miloš Doležal

Współczesna czeska poezja zabrzmi w częstochowskiej bibliotece. Gościem będzie Miloš Doležal

Czeski poeta Miloš Doležal odwiedzi Częstochowę 20 października. Spotkanie, które organizuje OPK „Gaude Mater”, odbędzie się w Bibliotece Publicznej im. Biegańskiego.

Miloš Doležal to czeski poeta, eseista, felietonista, który ukończył socjologię na Uniwersytecie Karola w Pradze. Opublikował cztery tomiki poetyckie i zbiór felietonów. W 2004 r. w Wydawnictwie Czarne w przekładzie Jerzego Kędzierskiego ukazał się jego zbiór wierszy zatytułowany „Gmina”. Wiersze, felietony, eseje o sztuce publikuje w „Luidovych Novinach”, „Revolver Revue” i „Perspektivach”. Pracuje w Czeskim Radiu Praga. Mieszka w Pradze i Ledci nad Sazavou.

Teraz autor odwiedzi również Częstochowę. Spotkanie z nim odbędzie się w środę, 20 października w Bibliotece Publicznej im. Biegańskiego (Al. NMP 22). Początek o godz. 19.

Poza prezentacją swoich tekstów, Miloš Doležal opowie m.in. o tym, co najważniejsze w czeskiej poezji, co się czyta i wydaje w tym kraju, a także jak działa tamtejsze środowisko literackie. Spotkanie poprowadzi Przemysław Dakowicz. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązuje reżim sanitarny odpowiedni dla miejsca wydarzenia.

Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”.

ZS

Czytaj także: Książki z Częstochowy – nie tylko kryminały, ale i poezja

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -