fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaMuzeum Monet i Medali zaprasza do Częstochowy na VIII Zlot Kolekcjonerów

Muzeum Monet i Medali zaprasza do Częstochowy na VIII Zlot Kolekcjonerów

Dwudniowy Zlot Kolekcjonerów rozpocznie się w sobotę, 16 października. W programie, oprócz tradycyjnej giełdy, nie braknie licznych niespodzianek.

Zlot Kolekcjonerów stał się sztandarowym wydarzeniem organizowanym w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej 67/71 w Częstochowie (tu przypomnijmy, że gościem Zlotu był dotychczas m.in. fotograf watykański Arturo Mari, który przekazał muzeum zbiór ponad 300 pamiątek związanych z Papieżem-Polakiem).

Tegoroczna edycja zlotu będzie już ósmą. Razem z muzeum organizują ją Polskie Stowarzyszenie Sztuki Medalierskiej, Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział w Częstochowie, Polski Związek Filatelistów w Częstochowie oraz Antykwarnia-Księgarnia Niezależna. Dwudniowe wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 16 października o godz. 11 (wystawcy stawią się zaś o godz. 9).

Odwiedzający będą mogli podziwiać i zakupić m.in. monety, medale, znaczki pocztowe, książki, zdjęcia, obrazy czy widokówki. W programie Zlotu, oprócz tradycyjnej giełdy kolekcjonerów, przewidziano szereg atrakcji i niespodzianek (wśród nich sobotni koncert, który przewidziano na godz. 19). Oczywiście, jak co roku, nie zabraknie też okolicznościowych wydawnictw. Wydarzenie – tradycyjnie już – obsługiwać będzie Poczta Polska S.A.

VIII Zlot Kolekcjonerów zakończy się 17 października o godz. 13. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.jp2muzeum.pl oraz facebookowej muzeum.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -