fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywka„Boeing, Boeing" w Częstochowie. W roli głównej Mikołaj Roznerski

„Boeing, Boeing” w Częstochowie. W roli głównej Mikołaj Roznerski

4 grudnia Impresariat Novakka zorganizuje lot, który nie powoduje turbulencji, a jedynie… mnóstwo śmiechu. Wszystko za sprawą przebojowej komedii „Boeing, Boeing”. Warto już dziś „zabukować” bilety!

Zacznijmy jednak od początku, a dokładnie roku 2014. To wówczas w Częstochowie narodził się Impresariat Novakka. Za jego sprawą na lokalnych scenach można było zobaczyć takie przeboje jak „O co biega?”, „Czworo do poprawki”, „Szalone nożyczki” czy „Dobry wieczór kawalerski, czyli na drugą nóżkę”

W 2017 r. Novakka podjęła się kolejnego wyzwania, produkując spektakl „Prywatna klinika” w reżyserii Grzegorza Reszki. Na początek wybrano sztukę, to sztuka napisana w 1983 r. przez mistrzów gatunku – Johna Chapman i Dave’a Freeman. Do dziś nie traci ona na aktualności, bo tematyka dotycząca związków damsko-męskich bawi kolejne pokolenia widzów. Obsadę premierowej realizacji tworzyli Monika Fronczek, Klaudia Halejcio, Rafał Cieszyński, Tomasz Oświeciński, Alżbieta Lenska, Katarzyna Bujakiewicz oraz Paweł Koślik.

„Boeing, Boeing" w Częstochowie. W roli głównej Mikołaj Roznerski 1
„Boeing, Boeing” (fot. Impresariat Novakka)

– Mamy pewność, że proponujemy naszej publiczności inteligentną i naprawdę zabawną farsę. A ponieważ lubimy podnosić sobie poprzeczkę, przyszła pora na kolejną zmianę. Wraz z naszymi przyjaciółki – aktorami stworzyliśmy Teatr Pozytywny – zaznacza Impresariat Novakka.

Teatr Pozytywny, „Zamiana” i „Boeing, Boeing”

Efektem tej współpracy był spektakl „Zamiana”, którego premiera odby

ła się w 2019 r. Komedię, której głównymi bohaterami uczyniono spokojne małżeństwo – Briana i Susan Flowers, wyreżyserował Jerzy Jan Połoński. W obsadzie znaleźli się zaś Zuzanna Grabowska (zamiennie Adrianna Borek), Joanna Opozda (zamiennie Agnieszka Mrozińska), Paweł Koślik (zamiennie Wojciech Błach), Patryk Pniewski (zamiennie Marcel Sabat), Tomasz Oświeciński (zamiennie Tomasz Dedek), Robert Jarociński (zamiennie Jakub Wieczorek) oraz Bartosz Obuchowicz.

„Boeing, Boeing" w Częstochowie. W roli głównej Mikołaj Roznerski 2
„Boeing, Boeing” (fot. Impresariat Novakka)

Teraz Teatr Pozytywny i Novakka zapraszają na „Boeing, Boeing” Marca Camolettiego, czyli jeden z najczęściej wystawianych tytułów na świecie. W sobotę, 4 grudnia zabiorą widzów w podróż bez turbulencji, a z ogromną dawką śmiechu. Dobry humor gwarantuje przekład tekstu, którego dokonał twórca dialogów w polskiej wersji filmu „Shrek” – Bartosz Wierzbięta.

„W roli Maksa – Mikołaj Roznerski

Bohaterem sztuki jest Maks. Znalazł on rozwiązanie pozwalające korzystać z wszystkich zalet poligamii, unikając jednocześnie jej wad. Jego kochanki-narzeczone są stewardessami pochodzącymi z trzech różnych krajów i pracującymi w trzech różnych liniach lotniczych. Najważniejsze to oponowanie rozkładów lotów. Ustalony porządek burzy… postęp. Nowy Boeing jest większy, ma większą moc, jest szybszy. I wydarzy się nieuniknione- zmiana rozkładu lotów.

„Boeing, Boeing" w Częstochowie. W roli głównej Mikołaj Roznerski 3
„Boeing, Boeing” (fot. Impresariat Novakka)

Za reżyserię spektaklu odpowiada Marcel Wiercichowski, aktor znany m.in. z „Polityki”, „Barw szczęścia”, „Kryminalnych” czy „Samego życia”. Maksa gra w nim Mikołaj Roznerski, któremu popularność przyniosły role w filmach „Kochaj!”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Porady na zdrady” czy „Narzeczony na niby”. Janet gra Karolina Chapko, Jolę – Adrianna Kalska, a Johannę – Anna Jarosik. Nadię gra z kolei Elżbieta Jarosik, mama Anny i aktorka bardzo związana naszym regionem, bo urodzona w Olsztynie koło Częstochowy. To ją podziwialiśmy m.in. w „Przyjaciółkach”, „Niani”, „Mamuśkach” czy „O mnie się nie martw”. Obsadę dopełnia postać Pawła, którego grają zamiennie Michał Meyer i Bogusław Kudłek.

Spektakl będzie grany 4 grudnia o godz. 16 i 19.30 (premiera galowa) na scenie Filharmonii Częstochowskiej. Bilety kosztują od 60 do 130 zł. Można je nabyć w siedzibie Impresariatu przy Al. NMP 37 lok. 10 oraz w kasie filharmonii przy ul. Wilsona 16. Sprzedaż prowadzona jest również za pośrednictwem portalu novakka.kupbilecik.pl. Rezerwacje grupowe: [email protected], tel. 602319712, 602 661 027.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -