fbpx
Strona głównaDomInwestycjeŻłobek Miejski ,,Reksio" dostosowany do przepisów przeciwpożarowych

Żłobek Miejski ,,Reksio” dostosowany do przepisów przeciwpożarowych

Żłobek Miejski „Reksio” przy ul. Sportowej został dostosowany do obowiązujących przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Koszt prac wyniósł 1 mln zł.

Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych obiekt spełnia wymagania bezpieczeństwa pożarowego, jakie zostały określone postanowieniem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Budynek żłobka został podzielony na odrębne strefy pożarowe wyposażone w samoczynne urządzenia oddymiające. W ramach inwestycji zapewniono dodatkowe wyjścia ewakuacyjne z sal usytuowanych na parterze budynku. Została wykonana termiczna izolacja stropodachu i nowe pokrycie dachu z ognioochronnej papy. Korytarze i klatki schodowe wyposażono w instalacje oświetlenia awaryjnego, zainstalowano przeciwpożarowy wyłącznik prądu.

Budynek wyposażono w instalację wodociągową z hydrantami wewnętrznymi oraz w gaśnice. Jest też odpowiednio oznakowany. Zamontowano także nowe ścianki, drzwi, barierki, okno oddymiające i klapy dymowe. Zmodernizowano sanitariaty i zasilanie budynku. Roboty wykonała firma „DZIEDZICKI” Marcin Dziedzicki.

LN/UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie