fbpx
Strona głównaPolecaneZima nie zatrzymała remontu torów w Śródmieściu Częstochowy

Zima nie zatrzymała remontu torów w Śródmieściu Częstochowy

Mimo pogorszenia pogody, trwa modernizacja torowiska w centrum Częstochowy. Remontu nie opóźniły także wcześniejsze, styczniowe mrozy.

Ekipy remontowe korzystają z faktu, że niskie temperatury na razie nie utrudniają robót ziemnych i kontynuują prace.

Demontaż starego torowiska, starych torów zakończył się około 7 stycznia – informuje Magdalena Skorupka-Kaczmarek, przedstawicielka spółki NDI, wykonawcy modernizacji torów, do kontaktu z mediami. – Aktualnie realizujemy roboty przezbrojeniowe – budujemy nową kanalizację w torowisku, przebudowujemy istniejące sieci sanitarne, teletechniczne, wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne. Wykonaliśmy większość robót ziemnych i mimo opadów śniegu pracujemy na wszystkich technologicznie możliwych frontach.

Od dzisiaj zamknięte zostało z powodu robót skrzyżowanie al. Kościuszki z ulicą Jasnogórską. Dla kierowców udających się do pobliskich bloków lub na Ryneczek „Wały Dwernickiego” wyznaczono objazd ulicą Lelewela, która czasowo, na okres remontu skrzyżowania została otwarta dla ruchu od strony alei Kościuszki. Niebawem kierowcy będą się musieli liczyć z zamknięciem kolejnego skrzyżowania: al. Wolności i ul. Orzechowskiego.

Na północy roboty zostały zrealizowane w ponad 95 % – pozostają do realizacji prace porządkowe i te które uległy ewentualnej zmianie wynikającej z wcześniej niezidentyfikowanych potrzeb użytkowników – informuje wykonawca robót. – Jesteśmy na etapie uzgadniania realizacji ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż całego odcinka 2b którego realizacji nie zakładał pierwotnie nasz kontrakt, a który będzie realizowany zgodnie z ujednoliconymi zasadami obowiązującymi w całym mieście.

Jeżeli więc pogoda nie skomplikuje zbytnio planów wykonawcy remontu, modernizacja torowiska w Śródmieściu, a tym samym cała inwestycja powinna się zakończyć późną wiosną.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here