fbpx
Strona główna Polecane Pizza na dzień pizzy 2021. W Częstochowie stacjonarnie serwują ją dwa lokale

Pizza na dzień pizzy 2021. W Częstochowie stacjonarnie serwują ją dwa lokale

Dla większości pizzerii i restauracji jest to pierwszy Dzień Pizzy, w którym nie mogą zaprosić klientów w swoje progi. W samej Częstochowie włoski specjał obecnie serwują stacjonarnie tylko dwa lokale.

9 lutego to data znana każdemu wielbicielowi pizzy. To właśnie tego dnia obchodzone jest międzynarodowe święto specjału rodem z włoskiej kuchni. Płaski placek z ciasta drożdżowego, z sosem pomidorowym, posypany tartym serem i ziołami, dopełniony licznymi dodatkami, pieczony w bardzo mocno nagrzanym piecu, szybko przyjął się również na całym świecie. Pizzerie należą zaś do najpopularniejszych lokali gastronomicznych. Nie brakuje ich również w Częstochowie. Jednak, z powodu pandemii koronawirusa, obchodzą pierwszy Dzień Pizzy, w którym z powodu obostrzeń nie mogą zaprosić klientów w swoje progi i ugościć ich przy stoliku.

Obecnie wyjątek stanowią wyłącznie Restauracja 68 (Al. Armii Krajowej 68) oraz Trattoria Verde (ul. Orkana 157). Obie restauracje wznowiły swoją działalność stacjonarną nie czekając na koniec rządowych zakazów. Pierwszy przykład takiego rozwiązania dała zaś Gospoda Złoty Garniec (pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ).

Wracając do pizzy, to Restauracja 68 oferuje je w dwóch rozmiarach 35 i 45 cm. W menu jest m.in. margharitta, salame, tonno, serowa, vege oraz wiejska. Szczegóły: www.facebook.com/restauracja68

Pizza na dzień pizzy 2021. W Częstochowie stacjonarnie serwują ją dwa lokale 1
Pizza z menu restauracji 68 (mat. Facebook Restauracja 68)

Z kolei Trattoria Verde to dawna Sezonova (słynąca zresztą z pizzy). Nazwa zmieniona została wraz z “Kuchenną rewolucją”, którą w lokalu przeprowadziła Magda Gessler. Tutaj pizza serwowana jest w rozmiarze 32 cm. Menu obok wersji standardowych obejmuje również pizzę blanche, calzone oraz foccacie. Wśród propozycji m.in. napoli, parma, montanaro i diavola. Szczegóły: www.facebook.com/TRATTORIAVERDE.CZEST

Pizza na dzień pizzy 2021. W Częstochowie stacjonarnie serwują ją dwa lokale 2
Trattoria Verde (mat. Facebook Trattoria Verde)

W przypadku innych lokali serwujących w Częstochowie pizzę, danie można zamówić oczywiście na wynos lub z dostawą do domu. Nad tym, że zostaje stacjonarnie zamknięty dla klientów boleje m.in. Dom Pizzy i Wina (Al. NMP 79).

-Nie tak to miało wszystko dziś wyglądać. Pusty lokal w Dzień Pizzy to nie to co chcieliśmy mieć dzisiaj. Koronaświrus po raz 273636 pokrzyżował nam plany.Mamy nadzieję, że mimo wszystko będziecie dziś razem z nami zamawiając na dowóz i na odbiór. Pamiętajcie, że nadal panują ciężkie warunki na drodze, ale będziemy robić wszystko co w naszych siłach, by być u Was jak najszybciej – napisała 9 lutego na swoim Facebooku restauracja.

Na pizzożerców czekają tu pizze czerwone, białe i tzw. domu.

Pizza na dzień pizzy 2021. W Częstochowie stacjonarnie serwują ją dwa lokale 3
Pizze z menu Domu Pizzy i Wina (mat. Facebook)

Pizze pod wskazany adres dowiezie w Częstochowie też m.in. Restauracja Biały Borek (Al. NMP 59). Tu średnica dania to 32 cm, a do wyboru m.in. pikantna uczta, pizza grecka, wypasiona i parmeńska. Menu można znaleźć na www.facebook.com/kawiarniabialyborek

Pizza na dzień pizzy 2021. W Częstochowie stacjonarnie serwują ją dwa lokale 4
Pizza serwowana w restauracji Biały Borek (mat. Facebook)

Na wynos można zaś odebrać pizze w La Vita Da Re Trattoria (Al. NMP 35/17), czyli restauracji z kuchnią włoską. A wybierać można spośród np. Antonio, Frutti di Mare, Con Pancetta i Al Salame. Menu na: www.facebook.com

Pizza na dzień pizzy 2021. W Częstochowie stacjonarnie serwują ją dwa lokale 5
Pizza, którą swoim na Facebooku reklamuje się La Vita Da Re Trattoria (mat. Facebook La Vita De Re Trattoria)

To zresztą kilka przykładów, bowiem pizzę w Częstochowie serwują na wynos lub z dowozem choćby La Grappa, 500 stopni, Dżodżo Pizza oraz Tajemnicza Restauracja. Listę lokali można znaleźć na grupie na Facebooku – Wspieramy częstochowska gastronomię, której celem jest promowanie tej branży w dobie pandemii koronawirusa, która sparaliżowała jej działalność.

Redakcja (mat. ze stron facebookowych powyższych restauracji)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here