fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaDomZGM "TBS" chce wybudować na częstochowskiej Parkitce dwa nowe bloki

ZGM „TBS” chce wybudować na częstochowskiej Parkitce dwa nowe bloki

Spółka ZGM „TBS” złożyła wniosek o pozwolenie na budowę dwóch czteropiętrowych bloków mieszkalnych na Parkitce. Budynki mają powstać po zachodniej stronie ul. Łódzkiej.


Budynki mają powstać po zachodniej stronie ul. Łódzkiej na działkach przekazanych końcem 2020 r. przez miasto. Bloki mają być wybudowane w formule TBS w ramach najmu czynszowego. Spółka ZGM „TBS” dla nieruchomości przy ul. Łódzkiej u wylotu ul. Wawrzynowicza (aktualne numery działek to 48 i 49 w obrębie 0039) złożyła projekt budowlany. Zakłada on powstanie 56 mieszkań (po 28 w każdym budynku). Mają być również windy i garaże podziemne wraz z prostym zagospodarowaniem terenu wokół (placyk zabaw).

Ma być do wstęp do stworzenia nowego osiedla mieszkaniowego. Na tym terenie jest bowiem miejsce nawet na trzynaście czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z podziemnymi parkingami, placami zabaw i dużą ilością zieleni. Finalnie mogłoby się tam znaleźć ok. 350 mieszkań czynszowych.

Dodajmy, że wcześniej, przez kilka lat miasto porządkowało pod względem własnościowym ten teren, na którym możliwe byłoby zaprojektowanie atrakcyjnego i przyjaznego dla mieszkańców osiedla. Kompleks przekazanych działek położony jest na terenie przy ul. Łódzkiej przeznaczonym pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.

Miasto zaznacza, że do tej pory zainteresowanie tego typu mieszkaniami było ogromne – wielu najemcom odpowiada taka formuła korzystania z lokali.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -