fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościLubliniecLubiLodówka. Społeczna lodówka stanęła na placu przy lublinieckim MOPS-ie

LubiLodówka. Społeczna lodówka stanęła na placu przy lublinieckim MOPS-ie

O powstaniu LubiLodówki poinformowała Anna Jonczyk-Drzymała, zastępca burmistrza miasta Lublińca. Inicjatorkami akcji są Katarzyna Kandora, Natalia Pisarek i Kornelia Marzyk.

O tej niezwykłej akcji poinformowała na swojej stronie na Facebooku Anna Jonczyk-Drzymała, zastępca burmistrza miasta Lublińca. Inicjatorkami powstania lodówki społecznej są Katarzyna Kandora, Natalia Pisarek i Kornelia Marzyk. LubiLodówka stanęła na placu przy budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Oświęcimskiej 30 (www.mops.lubliniec.pl).

Jak działa społeczna lodówka? Może z niej skorzystać każdy, kto tego potrzebuje. Zasadą jest to, by nie zabrać wszystkiego, bo celem jest dzielenie się z innymi. Z kolei osoby, które chcą dołożyć swoje dary, proszone są o to, by wkładać do lodówki tylko jedzenie przydatne do spożycia z aktualną datą ważności. Jeżeli w przygotowanym przez kogoś produkcie występują alergeny, należy napisać to wyraźnie na opakowaniu. Produkty o charakterystycznym zapachu lepiej wkładać do szczelnych opakowań. Potrawy płynne warto umieść w szczelnym pojemniku tak, aby przy wyciąganiu nic się nie rozlało. Darczyńcy proszeni są o to, by zapisywali na opakowaniu datę, kiedy produkt został włożony do lodówki. Organizatorzy mają też apel do to, by dbać o społeczne dzieło, nie niszczyć lodówki i nie oklejać jej ulotkami.

Więcej o tej wyjątkowej inicjatywie będzie się można dowiedzieć już 10 stycznia po godz. 17. Anna Jonczyk-Drzymała zaprasza wówczas na spotkanie on-line na Facebooku, w ramach którego pomysłodawczynie LubiLodówki opowiedzą o szczegółach akcji.

-Zachęcamy Was do udziału w akcji poprzez sukcesywne doposażenie lodówki w pyszne dania, które powstały w Waszych domach bądź punktach gastronomicznych w dużo większych ilościach, niż jesteście w stanie zjeść lub sprzedać. Wszystkich potrzebujących zapraszamy do częstowania się produktami. Inflacja wciąż rośnie w górę i podejrzewam, że osób w potrzebie będzie w najbliższych miesiącach – zachęca na swojej stronie zastępca burmistrza miasta Lublińca.

Społeczne lodówki na terenie całego kraju powstają w ramach działań Fundacji Weźpomóż.pl. Jej celem jest wydawanie żywności osobom potrzebującym, stawianie i zaopatrywanie społecznych lodówek oraz „przywracanie ludziom godności”. Szczegóły na wezpomoz.pl.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -