fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjePamiętacie częstochowską "Akcję Kredka"? Dzieła powstałe dekadę temu wesprą teraz WOŚP

Pamiętacie częstochowską „Akcję Kredka”? Dzieła powstałe dekadę temu wesprą teraz WOŚP

Od „Akcji Kredka” minęła ponad dekada. Uczestniczyli w niej m.in. Bartosz Frączek i Tomasz Sętowski. Teraz powstałe wówczas dzieła trafiły na aukcję charytatywną na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pamiętacie częstochowską „Akcję Kredka”? Dzięki niej, każdy mógł sobie przypomnieć przyjemność beztroskiego rysowania kredkami. W wybranych lokalizacjach miasta wystawiona była olbrzymia sztaluga oraz setki kredek świecowych.

Podczas wydarzenia powstało sześć obrazów wysokości 90 cm i długości od 3,7 do 5,2m. Łączna powierzchnia prac to ponad 22 metry kwadratowe! Dzieła na kolejnych wernisażach rozpoczynali goście specjalni; częstochowscy artyści, po czym każdy uczestnik akcji mógł dołączyć do rysowania. Pierwsza odsłona miała miejsce 10 marca 2011 r. i gwiazdą była wówczas nieistniejąca już grupa Monstfur. 21 marca pałeczkę przejął Bartosz Frączek, a tydzień później – Tomasz Wolski. Malarka i autorka słynnych memów Marta Frej zainaugurowała akcje datowaną na 2 kwietnia, potem zrobił to Jerzy Saba. Finał miał miejsce 17 kwietnia i należał do Tomasza Sętowskiego. Całość dokumentowana była na Facebooku – www.facebook.com/Akcja-Kredka.

Akcja zwieńczyła wystawa wszystkich prac na dworcu PKP w Częstochowie. Teraz, gdy od tego momentu minęła dekada, sześć powstałych prac trafiło na aukcję charytatywną na rzecz 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem jest wsparcie okulistyki dziecięcej, diagnostyki i nowoczesnego leczenia wzroku u dzieci.

Aukcję prowadzoną za pośrednictwem portalu Allegro można znaleźć TUTAJ. Licytować można do 13 stycznia. Komplet prac został wystawiony od złotówki. Dziś trzeba za nie zapłacić już ponad 100 zł.

ZS

Czytaj także: WOŚP w Częstochowie. Gwiazdą imprezy na placu Biegańskiego będzie Grubson

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -