Żeby lepiej pomagać pacjentom

0
397

Samorząd powiatu prowadzi remont Szpitala Powiatowego w Lublińcu. Na modernizację placówki starostwo wydaje pieniądze z własnego budżetu, a także przekazał na ten cel dotację, jaką udało mu się uzyskać w ramach funduszy unijnych.
Projekt pod nazwą „Zwiększenie dostępności i jakości świadczeń zdrowotnych w SPZOZ w Lublińcu poprzez przeprowadzenie prac modernizacyjnych oraz zakup sprzętu medycznego i aparatury”, współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Żeby lepiej pomagać pacjentom 1


Fundusze unijne oraz środki własne powiatu pozwoliły na zakup wyposażenia i sprzętu za ponad 1,8 mln złotych oraz prace remontowe o wartości 0,35 mln zł, mające na celu podniesienie standardu placówki — mówił Tomasz Piechniczek, dyrektor SP ZOZ-u w Lublińcu
Remont szpitala trwa już od kilku miesięcy. Jako pierwszy wyremontowano oddział wewnętrzny. Tu modernizacja zakończyła się już w lipcu. Na korytarzach i w salach chorych wymieniono wykładzinę podłogową. Sale zostały wyposażone w nowe, elektrycznie regulowane łóżka z materacami przeciwodleżynowymi, barierkami i szafkami przyłóżkowymi (w tym 4 łóżka intensywnego nadzoru), rozbudowano instalację przywoławczą i dokonano przebudowy niektórych elementów innych instalacji (np. zamontowano więcej gniazdek w salach). Zamontowano również uchwyty dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo wszystkie pomieszczenia wraz z częścią wyposażenia zostały odnowione.
W ramach projektu szpital nabył również m.in.: aparat USG z opcją Dopplera i specjalistycznymi głowicami (w tym głowicą kardiologiczną), stolik reanimacyjny z defibrylatorem, przyłóżkowy aparat RTG, zestaw do endoskopii, 2 holtery ciśnieniowe i 2 holtery EKG, 10 pomp infuzyjnych dwustrzykawkowych, 10 kardiomonitorów z uchwytami ściennymi i elektryczny podnośnik do transportu pacjentów. Podobny sprzęt i łóżka zakupiono dla oddziału chirurgii, a także w mniejszym zakresie dla ginekologii.
Cały czas trwają jeszcze prace remontowe na chirurgii. Zakres modernizacji na tym oddziale jest podobny do tego na internie. Oprócz tego poszerzono otwory drzwiowe tak, żeby ułatwić transport pacjentów na blok operacyjny. Rozbudowano też instalację tlenową i próżniową. Zmieniono również podłogę na korytarzu. Stare płytki, które nie spełniały już norm zastąpione zostały przez wykładzinę.
(Źródło:Powiat Lubliniecki)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here