fbpx
Strona głównaRodzinaSpotkanie z okazji obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

Spotkanie z okazji obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

W Częstochowie, w rodzinnej pieczy zastępczej przebywa 340 dzieci. We wtorek odbyło się spotkanie rodzin zastępczych z okazji ich święta.

Przedstawiciele rodzin zastępczych spotkali się z Prezydentem Miasta Krzysztofem Matyjaszczykiem w Częstochowskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Śląskiej.

Wiele dzieci z powodu różnych problemów (m.in.: nałogi rodziców, przemoc), nie znajduje wsparcia w rodzinie biologicznej. To dla nich wciąż są poszukiwani opiekunowie, rodziny zastępcze, ludzie mogący dać im poczucie bezpieczeństwa, a także odpowiednie warunki do dorastania i nauki.

Rodzinę zastępczą mogą stworzyć zarówno bliżsi jak i dalsi krewni dziecka (dziadkowie, wujostwo, rodzeństwo), jak i osoby niespokrewnione.

Osoby, które chciałyby zostać rodzicami zastępczymi przygotowywani są do tej roli poprzez serię szkoleń, odpowiednie kursy psychologiczne, rozmowy ze specjalistami.

W trakcie opieki nad dziećmi również mogą korzystać ze wsparcia pedagogów, psychologów, a nawet prawników. Rodziny zastępcze otrzymują również finansową pomoc na utrzymanie dziecka i domu. Wszystko po to, by sprawić, że dzieci wychowają się w domu pełnym miłości, spokoju i zrozumienia. Piecza zastępcza daje dzieciom szansę na normalny dom i podstawy do stworzenia w przyszłości, własnej, prawidłowo funkcjonującej rodziny.

W Częstochowie, w rodzinnej pieczy zastępczej przebywa ponad 340 dzieci. Najwięcej z nich (199), jest wychowywanych w rodzinach zastępczych spokrewnionych, w niezawodowych rodzinach zastępczych przebywa 59 dzieci, w zawodowych – 41, a w rodzinnych domach dziecka – 42.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest okazją do podziękowania i docenienia tych, którzy zdecydowali się przyjąć pod swoje skrzydła dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w rodzinach biologicznych.

Organizatorem wtorkowego spotkania z rodzinami zastępczymi było Stowarzyszenie na rzecz pomocy dziecku i rodzinie ,,DLA RODZINY’’ oraz Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy.


WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV