fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoLubliniec: pijany 33-letni kierowca zatrzymany dwukrotnie w ciągu jednaj nocy

Lubliniec: pijany 33-letni kierowca zatrzymany dwukrotnie w ciągu jednaj nocy

33-letni kierowca został dwukrotnie zatrzymany w ciągu jednej nocy za jazdę pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec gminy Herby stanie przed sądem.

Lubliniec: pijany 33-letni kierowca zatrzymany dwukrotnie w ciągu jednaj nocy 1
źródło: Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

W poniedziałek, 14 lutego ok. godz. 2 w nocy, do lublinieckiej komendy wpłynęło zgłoszenie od mężczyzny, zaniepokojonego sposobem jazdy jadącego przez nim samochodu. Kierowca ów miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy.

Mundurowym szybko udało się zatrzymać podejrzanego kierowcę i zbadać go alkomatem, który wykazał, że mężczyzna ma ponad 3 promile w organizmie. Wyszło też na jaw, że 33-latek poruszał się bez prawa jazdy. Mężczyzna został doprowadzony do lublinieckiej komendy, a po wykonaniu czynności opuścił budynek.

Po niecałych dwóch godzinach, inny policyjny patrol zauważył tego samego mężczyznę siedzącego za kierownicą tego samego pojazdu. Samochód został zatrzymany na ul. Niegolewskich. Badanie alkomatem wykazało promil mniej niż poprzednio. Tym razem mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu 33-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także wysoka grzywna. Dodatkowo odpowie za kierowanie samochodem bez prawa jazdy, za co grozi mandat nie niższy niż 1500 złotych.

LNŚ

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -