fbpx

Japoński TS TECH otwiera działalność w Częstochowie i ogłasza nabór pracowników

Międzynarodowy koncern z branży motoryzacyjnej TS TECH otwiera działalność w Częstochowie i ogłasza nabór pracowników. Docelowo firma ma zatrudnić 200 pracowników.

Japoński TS TECH otwiera działalność w Częstochowie i ogłasza nabór pracowników 2
grafika: czestochowa.pl

W listopadzie 2021 r. z władzami samorządowymi Częstochowy spotkali się przedstawiciele japońskiego koncernu TS TECH. Wówczas przedstawili plany ulokowania nowego oddziału firmy w mieście. Następnie postawili swój zakład produkcyjny przy ul. Legionów.

TS TECH zajmuje się głównie produkcją foteli samochodowych i siedzeń do motocykli dla takich klientów jak Honda,Suzuki, Volkswagen, Yamaha, Kawasaki i Harley-Davidson. W Częstochowie będą produkowane fotele dla kilku europejskich koncernów samochodowych.

Natomiast już niebawem, nowy zakład produkcyjny z branży automotive rozpocznie testową produkcję elementów siedzeń dla europejskich OEM, czyli producentów oryginalnego wyposażenia (ang. Original Equipment Manufacturer). Już na początku roku 2023 firma TS TECH planuje uruchomienie produkcji seryjnej.

Obecnie TS TECH poszukuje kandydatek i kandydatów na stanowiska kierownicze w głównych działach produkcji, IT i zapewnienia jakości, a także pracowników produkcyjnych w działach spawania i montażu. Zakład produkcyjny zapowiada także nabór na stanowiska kierownicze w działach inżynieryjnym i logistyki, liderów działu montażu i spawania oraz mechaników maszyn i urządzeń.

Firma TS TECH posiada długą, niemal 70-letnią tradycję. Koncern, oprócz produkcji foteli samochodowych dla znanych i cenionych marek, udostępnia swoje najnowocześniejsze technologie m.in. firmom, zajmującym się tworzeniem foteli medycznych.

W skład koncernu wchodzi 78 fabryk i 47 spółek, osadzonych w 15 krajach oraz ośrodki badawcze w Japonii, USA, Niemczech, Tajlandii i Chinach. Główny zarząd firmy znajduje się w japońskim mieście Asaka. Według danych z marca ubiegłego roku, TS TECH zatrudniał łącznie 15 tys. pracowników.

Linda Nocoń-Ściebura