fbpx
Strona głównaBiznesCzęstochowskie lokale mają nowych najemców

Częstochowskie lokale mają nowych najemców

Nowi najemcy otworzą w częstochowskich lokalach usługi fryzjerskie, punkt ksero, piekarnię oraz sklep spożywczy.

Częstochowskie lokale mają nowych najemców 1

W lokalu przy alei Niepodległości 39 – o pow. 37,49 m² – otwarty zostanie salon fryzjerski. Stawka za 1 m² powierzchni użytkowej wyniesie 20 zł netto. W sytuacji, gdy z jakichś względów, zwycięski oferent nie podpisałby umowy na wynajem tego lokalu, to zgodnie z regulaminem załączonym do zarządzenia prezydenta Częstochowy z 16 września 2019 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali użytkowych i garaży niestanowiących odrębnych nieruchomości, do zawarcia umowy najmu będzie kwalifikować się inny oferent spełniający zawarte tam kryteria. Wówczas w lokalu przy alei Niepodległości 39 prowadzony byłby handel odzieżą, a stawka za 1 m² powierzchni użytkowej wynosić będzie 18 zł netto.

Kolejny salon fryzjerski rozpocznie swoją działalność zostanie w lokalu o powierzchni 50,30 m² przy alei Wolności 29. Stawka za najem wyniesie 21 zł netto za 1 m² powierzchni użytkowej. Natomiast przy alei Niepodległości 34, w lokalu o powierzchni 283,49 m², powstanie sklep spożywczy. Stawka za 1 m² powierzchni użytkowej to 16,70 zł netto.

Lodziarni możemy spodziewać się przy alei NMP 24. Stawka za 1 m² lokalu o powierzchni 36,70 m² to 69 zł netto. Przy ulicy Rydla 4 będzie znajdować się piekarnia. Stawka za 1 m² lokalu o powierzchni 73 m² to 18 zł netto. Na punkt ksero zostanie przeznaczony lokal o powierzchni 15,90 m² przy ulicy Korczaka 4. Stawka za najem wyniesie 21 zł netto za 1 m² powierzchni użytkowej.
Również w tym przypadku jeśli zwycięski oferent nie podpisze umowy na wynajem tego lokalu, to zgodnie z regulaminem, do zawarcia umowy najmu będzie kwalifikować się inny oferent, spełniający zawarte tam kryteria. W takim przypadku w lokalu znajdować się będzie pracownia złotnicza, a stawka za 1 m² powierzchni użytkowej wyniesie 20,50 zł netto. Swojego najemcę znalazł też garaż przy ul. Kilińskiego 6. Stawka za 1 m² lokalu o powierzchni 22,70 m² to 15,10 zł netto.

Nieograniczony przetarg pisemny na wynajmem lokali użytkowych i garaży odbył się 4 lutego. Wyniki natomiast zostały zatwierdzone przez prezydenta miasta 9 lutego. Wyłonieni oferenci mają siedem dni od dnia ogłoszenia wyników na zawarcie umowy najmu z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o. o. Częstochowa.

W Biuletynie Informacji Publicznej UM Częstochowy opublikowany jest też wykaz lokali użytkowych i garaży dostępnych w drodze negocjacji stawki czynszu. Wykaz obowiązuje do 4 marca.

LNŚ

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -