fbpx

Częstochowa. 41-letni mężczyzna z 13 zarzutami za płacenie skradzioną kartą

Częstochowscy kryminalni zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który skradł kartę bankomatową. Częstochowianin obciążył konto 50-letniej kobiety aż trzynastokrotnie. Usłyszał łącznie 13 zarzutów kradzieży z włamaniem.

Śledczy z Komisariatu II Policji w Częstochowie zostali powiadomieni przez 50-letnią kobietę o kradzieży z włamaniem. Z jej relacji wynikało, że najprawdopodobniej jej zapoznamy niedawno znajomy, z którym spożywała alkohol, dokonał kradzieży jej karty bankomatowej.

W efekcie z jej konta zniknęło ponad 700 złotych. Kryminalni ustalili miejsca, w których wykonane zostały nielegalne transakcje, zabezpieczyli monitoring, jednocześnie ustalając wizerunek sprawcy. Trop doprowadził do mieszkania 41-letniego częstochowianina – tego samego, z którym kobieta spożywała niedawno alkohol.

Nieuczciwy kompan płacił jej kartą w różnych placówkach handlowych na terenie naszego miasta. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał, aż 13 zarzutów, ale śledczy nie wykluczają kolejnych… Grozi mu teraz do 10 lat spędzonych za kratami. O dalszym losie 41-latka zadecyduje sąd.

mat. KMP w Częstochowie