fbpx

Builder Awards: Cemex Polska „Budowlaną Firmą Roku”, Michał Grys z tytułem „Osobowości Branży”

Magazyn „Builder” nagrodził liderów rynku budowlanego. Cemex Polska sp. z o.o. uzyskał tytuł „Budowlanej Firmy Roku”. „Osobowością Branży” został Michał Grys, członek zarządu firmy oraz dyrektor pionu materiałów. Laureatów nagród Buildera poznaliśmy 16 marca w czasie Gali „Builder Awards”.

Prestiżowe wyróżnienia magazynu „Builder” zostały przyznane już po raz dwudziesty. Wręczenie nagród laureatom miało miejsce w trakcie uroczystej gali, która odbyła się w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Cemex Polska uzyskał tytuł „Budowlanej Firmy Roku” w kategorii „Producent materiałów budowlanych”. Na szczególną uwagę zasługują w tym kontekście działania podejmowane przez Cemex w ramach globalnej strategii „Future in Action”, której celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatu. Firma, będąca czołowym producentem cementu, betonu towarowego i kruszyw, konsekwentnie wzbogaca swoje portfolio niskoemisyjnych produktów. Klienci Cemex w Polsce mogą już korzystać z cementów, betonów, a także domieszek z linii Vertua®.

– „Zielone” budownictwo to przyszłość branży budowlanej. Jednym z jego filarów są niskoemisyjne materiały, które pozwalają inwestorom na znaczącą redukcję śladu węglowego realizowanych projektów. Dostarczanie takich materiałów klientom to jeden z priorytetów Cemex – mówi Rafał Gajewski, dyrektor pionu handlowego, członek zarządu w Cemex Polska Sp. z o.o. – Otrzymana nagroda stanowi dla nas potwierdzenie, że nasze działania na rzecz lepszej, zrównoważonej przyszłości, są dostrzegane i doceniane. To także dodatkowa motywacja do dalszego doskonalenia oferowanych rozwiązań – dodaje.

Osobowość Branży

Tytułem „Osobowości Branży” uhonorowany został Michał Grys z Cemex Polska. Kapituła doceniła m.in. jego zaangażowanie w proces doskonalenia jakości produktów i usług oferowanych przez Cemex oraz dbałość o zapewnienie najwyższych standardów operacyjnych w obszarach produkcji i dystrybucji.

Grys aktywnie działa również w organizacjach zrzeszających producentów materiałów budowlanych. Od 2020 roku pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce (SPBT).

– Bardzo cenię sobie nagrody przyznawane przez ekspertów, dlatego tytuł przyznany przez magazyn „Builder „ma dla mnie szczególne znaczenie – mówi Michał Grys. -Wyróżnienie to chciałbym dedykować moim współpracownikom z Cemex Polska, w szczególności pracownikom Pionu Materiały oraz współpracownikom ze Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego, którzy istotnie przyczynili się do uzyskania przeze mnie tego cennego tytułu.

O konkursie

„Builder Awards” to nagrody przyznawane w celu wyłonienia wyróżniających się firm i osób działających na polskim rynku budowlanym, promocji tych firm i osób oraz upowszechniania dobrych praktyk w branży budowlanej.

O przyznaniu wyróżnień decyduje Kapituła, której przewodniczył profesor Leonard Runkiewicz z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, członek Rady Naukowej Instytutu Techniki Budowlanej.