fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneŻandarmeria Wojskowa zatrzymała właściciela firmy Demar

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała właściciela firmy Demar

Żandarmeria Wojskowa  zatrzymała właściciela firmy Demar, producenta obuwia, Marka D.,który ma swoje zakłady w Mstowie pod Częstochową i i w Nowym Targu. Zatrzymanie ma związek ze śledztwem prowadzonym przez wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie dostarczania wadliwego obuwia dla polskiej armii w latach 2014 – 2020.

Przedsiębiorcy postawiono zarzut doprowadzenia komendantów 2. Regionalnej Bazy Logistycznej w Warszawie i 3. Regionalnej Bazy Logistycznej w Krakowie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości 67 974 117,30 zł w celu osiągnięcia korzyści majątkowej poprzez wprowadzenie ich w błąd co do jakości dostarczanych do Sił Zbrojnych RP trzewików. W dostarczonych butach zastąpiono określoną w specyfikacji produktu tkaninę o odpowiedniej jakości – dużo tańszym materiałem, który nie spełniał zakładanych parametrów (popełnienie przestępstwa określonego w art. 286 § 1 kk).
Na poczet przyszłych kar dokonano zajęcia ruchomości, gotówki i papierów wartościowych o wartości nie mniejszej niż 30 000 000 zł.

-Powyższe śledztwo prowadzone jest w związku z ujawnieniem i rozpracowaniem przestępczego procederu, polegającego na celowej produkcji wadliwego obuwia przez nierzetelnego przedsiębiorcę – przekazał w komunikacie rzecznik prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej ppłk Artur Karpienko.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -