fbpx
Strona głównaPolecanePomysł na najbliższy weekend? II Zamkowa Fiesta Balonowa w Ogrodzieńcu

Pomysł na najbliższy weekend? II Zamkowa Fiesta Balonowa w Ogrodzieńcu

Zamkowa Fiesta Balonowa doczeka się drugiej odsłony. Dzięki niej weekend 24-25 lipca upłynie pod hasłem niezapomnianych wrażeń. To okazja do tego, by wznieść się na wyżyny swoich emocji!

II Zamkowa Fiesta Balonowa to kontynuacja widowiskowej imprezy balonowej na Zamku Ogrodzienieckim. Wydarzenie zaplanowano na 24 i 25 lipca.

– W ten weekend doświadczysz niezapomnianych wrażeń! Przeżyj razem z nami lot balonem nad Zamkiem i wznieś się na wyżyny swoich emocji! – zachęcają do udziału organizatorzy.

Loty treningowe odbędą się już 23 lipca od godz. 17 do 21. Sama impreza zainaugurowana zostanie dzień później.

Z wizytą w Ogrodzieńcu nie należy się jednak wstrzymywać aż do rozpoczęcia zawodów, warto bowiem stawić się tu już przed południem. Organizatorzy II Zamkowej Fiesty Balonowej zadbali o to, by program był niezwykle atrakcyjny.

Od godz. 10 można będzie zobaczyć “Balon na uwięzi na Zamku Ogrodzieniec”. W podobnych godzinach rozpocznie się fiesta w wersji mini, czyli stanowiska dla dzieci (te atrakcje potrwają do godz. 17).

W godz. 11.30 do 16.30 będzie można zaś zwiedzić zamek z przewodnikiem, który zdradzi tajemnice obiektu. To oferta, z której można skorzystać w cenie biletu wstępu. Ciekawostek będzie znacznie więcej, bo o godz. 13, 15 i 17 będzie można wysłuchać opowieści o lotnictwie. Z kolei w godz. 15-17 działać będzie studio TV Fiesty Balonowej, które zaproponuje wywiady z baloniarzami, filmy i materiały promocyjne dotyczące zamku.

Pomysł na najbliższy weekend? II Zamkowa Fiesta Balonowa w Ogrodzieńcu 1
Zamkowa Fiesta Balonowa (mat. organizatorów)

Pogoń za lisem i lot nad Orlim Gniazdem

O godz. 17 rozpoczną się przygotowania balonu lisa do pierwszej konkurencji. Dzięki temu publiczność zgromadzona na podzamczu będzie mogła zobaczyć z bliska całą procedurę związaną z przyszykowaniem balonu do pełnej gotowości do startu. Same zawody wystartują o godz. 18. Dwie kolejne godziny zdominują pogoń za lisem i lot nad Orlim Gniazdem.

I tak po starcie balonu lisa, w pogoń za nim ruszą kolejne załogi. Ich celem będzie jednak nie tylko zbliżenie się do uciekającej ekipy, ale także przelot nad Zamkiem w Ogrodzieńcu. Podczas przelotu nad ruinami piloci będą musieli zlokalizować rozłożony na przedzamczu krzyż. Jeśli uda się do niego zbliżyć, ekipy będą zrzucały specjalny marker (nylonowa wstęga z niewielkim obciążeniem).

Pomysł na najbliższy weekend? II Zamkowa Fiesta Balonowa w Ogrodzieńcu 2
Zamkowa Fiesta Balonowa (mat. organizatorów)

Wygra załoga, której marker znajdzie się jak najbliżej krzyża. Warto dodać, że załogi wystartują z wybranych przez siebie lokalizacji, po wcześniejszej ocenie warunków pogodowych. Widowisko będzie można podziwiać z ziemi i… powietrza. Relację na żywo z drona, publiczność zobaczy na rozstawionym na zamku telebimie. Według zapowiedzi w konkurencji weźmie udział około 15 załóg.

To nie koniec sobotniej odsłony fiesty! O godz. 20 z publicznością spotka się Magdalena Gorzkowska, która przedstawi prelekcję wysokich lotów… o górach. A wszystko to “z miłości do wysokości”. W godz. 21 – 22 znów można się będzie przenieść do Studia TV Fiesty Balonowej.

Pomysł na najbliższy weekend? II Zamkowa Fiesta Balonowa w Ogrodzieńcu 3
Zamkowa Fiesta Balonowa (mat. organizatorów)

Nocny pokaz balonów na zamkowym wzgórzu

Na godz. 22 zaplanowano zaś nocny pokaz balonów na zamkowym wzgórzu. Na przedzamczu rozstawionych zostanie 6-8 balonów (liczba uzależniona jest od warunków pogodowych). Pokaz odbędzie się przy dźwiękach dynamicznej muzyki, w rytm której załogi będą podświetlały swoje statki powietrzne.

Czas od godz. 22.30 do północy będzie można spędzić z duchami, ta atrakcja wymaga jednak zakupu osobnego biletu (a te zostały już wyprzedane).

Pomysł na najbliższy weekend? II Zamkowa Fiesta Balonowa w Ogrodzieńcu 4
Zamkowa Fiesta Balonowa (mat. organizatorów)

Na finał – o godz. 23 – będzie można odwiedzić kino plenerowe. Seanse nie są przypadkowe. Film “Zemsta” w reżyserii Andrzeja Wajdy realizowano w Ogrodzieńcu. Z kolei “Wniebowzięci” Andrzeja Kondratiuka to refleksyjny film o dwóch prostych mężczyznach, którzy wygrywają dużą sumę w totka. Wygraną postanawiają przeznaczyć zaś na pierwszą w życiu podróż samolotem.

Poranny nalot na Birów

Niedzielną odsłonę II Zamkowej Fiesty Balonowej przewidziano już od godz. 5. Przez trzy poranne godziny trwać będzie bowiem druga konkurencja lotnicza, czyli “Nalot na Birów”. Na niebie znów będzie można zobaczyć 15 balonów. Tym razem celem załóg będzie Gród na Górze Birów. Podobnie jak podczas lotu nad Orlim Gniazdem piloci będą musieli zrzucić marker jak najbliżej rozłożonego krzyża. Załogi wystartują z wybranych przez siebie lokalizacji, po wcześniejszej ocenie warunków pogodowych.

Od godz. 10 do 13 znów będzie można podziwiać “Balon na uwięzi”. Z kolei w samo południe zaplanowano rozdanie nagród dla zwycięzców Zamkowej Fiesty Balonowej.

Pomysł na najbliższy weekend? II Zamkowa Fiesta Balonowa w Ogrodzieńcu 5

Bilety na II Zamkowa Fiesta Balonowa można kupić TUTAJ. Bilet normalny na zamek i udział w fieście kosztuje 28 zł, a ulgowy – 15 zł. Dostępne są również np. pakiety obejmujące również wstęp do Grodu na Górze Birów. Szczegóły dotyczące imprezy dostępne są na stronie www.zamek-ogrodzieniec.pl.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -