Przemysław Bartczak z Aeroklubu Częstochowskiego Mistrzem Polski w Szybowcowych Mistrzostwach Polski

Podczas zawodów Szybowcowych Mistrzostwach Polski Przemysław Bartczak z Aeroklubu Częstochowskiego zajął pierwsze miejsce i tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski w Szybowych Mistrzostwach Polski w klasa klub A.

szybowiec

Zawody odbyły się w dniach 9 – 18 lipca 2021 roku na lotnisku w Turbi (koło Stalowej Woli), a ich organizatorem był Aeroklub Stalowowolski.

Na 40 startujących zawodników pierwsze miejsce i tym samym tytuł Mistrza Polski w Szybowych Mistrzostwach Polski w klasa klub A zajął Przemysław Bartczak z Aeroklubu Częstochowskiego. Natomiast Jan Lidke z tego samego klubu zajął wysokie 11-ste miejsce.

Według klasyfikacji drugie miejsce zajął Stanisław Biela reprezentujący Aeroklub w Nowym Targu, a trzecie Tomasz Krok z Aeroklubu Szczecińskiego.