fbpx

Zakaz ruchu dla ciężarówek w dwóch newralgicznych miejscach na Rakowie

Od dziś-14 marca, kolejne zmiany na trasie dwóch objazdów w dzielnicy Raków. Zakaz ruchu dotyczyć będzie ciężarówek powyżej 12 m długości.

Kierowcy ciężarówek notorycznie łamią zasady ruchu drogowego w obszarach dwóch objazdów na Rakowie. Liczne skargi od mieszkańców spowodowały, że Miejski Zarząd Dróg postanowił wprowadzić zakaz ruchu dla samochodów ciężarowych w newralgicznych punktach dzielnicy.

Zmiany organizacji ruchu obowiązywać będą od dziś, czyli od wtorku- 14 marca.  W związku z tym, przy skrzyżowaniu z osiedlowym drogami i łącznikiem ul. Łukasińskiego oraz przy zjeździe z al. Wojska Polskiego (DK-91), jadąc od strony Katowic przed skrzyżowaniem z ulicami Rakowską i Limanowskiego pojawią się znaki B-17, umożliwiające poruszanie się aut, tylko do 12 metrów długości. Zakaz nie obejmie jedynie autobusów MPK. Pozostałe samochody powyżej 12 metrów długości nie przejadą już ulicami Limanowskiego, Łukasińskiego i Okrzei oraz ulicami osiedlowymi, które do nich przylegają.

Objazd budowy nowej al. Wojska Polskiego poprowadzony jest od strony centrum przez al. Bohaterów Monte Cassino do DW908 i dalej do autostrady A1, albo poprzez ul. Jagiellońską do ul. Orkana i dalej do al. Wojska Polskiego (DK-91). Z kolei od strony Katowic, objazd przebiega ul. Rakowską przez Orkana do al. Bohaterów Monte Cassino i dalej na północ objazdem przez miasto.
Ruch tranzytowy powinien odbywać się autostradową obwodnicą Częstochowy.

*na podstawie informacji MZDiT w Częstochowie